Wpis z mikrobloga

Mam kawalerke 36m2 do odmalowania i wykonania drobnych prac (wymiana kontaktow, baterii natynkowej, powieszenie karnisza i lampy, rolety w oknie w kuchni). Polecona ekipa chce samej robocizny 10k.

No i wszyscy mi mowia ze to super drogo. Zeby nie bylo mieszkanie jest w slabym stanie, duzo ubytkow strukturalnych w wielu miejscach (koty drapaly sciany xD) jakies pekniecia + różowy kolor scian (mialam tam jednorozca nawet powieszonego) wiec trzeba by 3 warstwy by to zamalowac, poza tym czesc szafek sie nie da demontowac, wiec domyslam sie ze malowanie przy nich bedzie wyzwaniem. Ja sie na cenach nie znam, ale moj znajomy co robi remonty, ale teraz jest w Niemczech i widzial moje mieszkanie mowi ze to roboty dla jednej osoby na 5 dni maks, ale mam dystans do takich opinii, bo wiadomo ze latwiej sie mowi jak sie samemu nad tym nie bedzie pracowac.

Wiec przychodze do was z dwoma pytaniami
1. Czy to jest normalna cena?
2. Czy macie kogos do polecenia w #gdansk kto by chcial to zrobic we wrześniu (najlepiej do 20 wrzesnia)

Jak macie to chętnie kogos zatrudnie xD

#budujzwykopem #remont #remontujzwykopem #stepujacybudowlaniec
  • 20
@kuite22: wszystkie. No moze jeszcze wymiana opaski drzwiowej, wewnetrznych drzwi i piekarnika, ale to odpuscilam, bo czytalam ze do tego sa uprawnienia potrzebne (?) wiec po prostu jak kupie nowy piekarnik to z montazem i demontazem, mam nadzieje ze sklepy maja taka usluge
@pr0mateusz: dzieki za odpowiedz, no ja to mniej wiecej wiem, dlatego o tym pisalam, a o warstwach w kontekscie ze sciany sa rozowe, ze jak juz to wszystko sie uzupelni itd. to jeszcze malowanie nie wystarczy raz, bo chce taki bialy, a to na pewno nie zakryje od razu :< metrow scian ile jest nie wiem, ale mieszkanie ma 36m2, a odpada z malowania garderoba i lazienka, zostaje sam salon i
@przegralamzycie: policz sobie, że na czarno za jedną z tych usług biorę 32zl od metra. Jeśli ekipa wystawi fv, to nie wiem czy to takie drogie.

A Twoim doradcom polecam w takim razie za te pół ceny zrobić Ci remont samemu. Za 6k czystej roboty brałbym bezpłatny albo chorobowe na tydzień, no chyba że każdy programista 30k
@sailor_73: skad ty wziales te 3 osoby i 2 tygodnie? Tyle uwazasz ze to by trwalo? Zakladajac prace 40h tygodniowo wiec uwazasz, ze usuniecie ubytkow, naprawienie scian, zaszpachlowanie, pomalowanie mieszkania 36m2 (odejmujac lazienke i garderobe i czesc zabudowanej kuchni), i powieszenie karnisza, lampy, wymienienie gniazdek elektrycznych, baterii natynkowej i powieszenie rolety zajmuje 240 godzin tak? Wiesz ja sie nie znam, ale odezwalo sie do mnie duzo osob na priv z roznymi