Wpis z mikrobloga

Witam Mirków.

Chcę kupić gravela w z tej oferty, Romet Boreas 2 Grx 2023.

https://rower-sport.pl/pl/p/ROMET-BOREAS-2-GRX-2023-zielono-grafitowy/9366

Ale mam problem z doborem rozmiaru. Przy moim wzroście i przekroku, odpowiednio 178 i 82 cm, tereotycznie rama idealna byłaby 54 cm (wg wzoru 82x 0.66 dla graveli).

Jeden sklep mi odpowiedział, że 54 może być za duża, bo ona jest dobra dla przekroku od 85cm, i że dobra byłaby 52cm, której oczywiście nie mają.

Niestety nie mam możliwości przymiarki tego konkretnego roweru w Krakowie, nigdzie go nie ma, więc tylko zamówienie online.

Przymierzałem inny, Kellys Soot 50, o tej samej wielkości ramy, i wydawał się ok.

Jak można dobrze wybrać rozmiar bez przymiarki?

#rower #bikepacking #gravelove #krakow
  • 10
  • Odpowiedz
Przymierzałem inny, Kellys Soot 50


@Krajczar: geometria może być inna, porównaj geo tego roweru vs. Boreas, inaczej nie da rady, chodzi o reach, kąty ramy
  • Odpowiedz
@Krajczar: jakieś śmieci Ci gadają w tym sklepie. Z tego co patrzę to ten r0met w rozmiarze '54' ma TT 550 i reach 377, więc ideolo na okolice 180cm wzrostu. Nawet nie patrz na te 52. A co najważniejsze to 54 zdecydowanie łatwiej sprzedać jak w końcu będziesz chciał kupić sobie coś porządnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Konkol: sprawdzam, i w tym rozmiarze ramy mają podobne długości. Długość rury górnej i reach bardzo podobne, różnice 0.5-2cm. Oczywiście różnią się długością rury podsiodłowej, bo jednak Kellys ma bardziej kierownicę wyciągniętą do gory względem siedzenia, a Romet to bardziej pochylona sylwetka. Ale generalnie to podobne rozmiary.
  • Odpowiedz
Długość rury górnej i reach bardzo podobne, różnice 0.5-2cm


@Krajczar: no to to jest niekiedy kwestia czy będą cię boleć plecy czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Krajczar Jestem posiadaczem tego roweru. Mam 175 cm wzrostu, przekrok coś ok. 81 cm i jeżdżę na ramie 54. Moim zdaniem jest wszystko w porządku (po wywaleniu fabrycznego siodełka :P), nie mam problemu z górną rurą przy staniu powiedzmy na światłach czy coś. Podsyłam zdjęcie jak siodło (stare) ustawione, może to coś Ci pozwoli ocenić. Też nie jestem na razie jakimś sportowym kozakiem i ustawiłem sobie to trochę pod wygodę
pandarw - @Krajczar Jestem posiadaczem tego roweru. Mam 175 cm wzrostu, przekrok coś ...

źródło: temp_file1044020959690045231

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@pandarw super, dzięki wielkie. Inny topic - miałeś wcześniej doświadczenie z gravelami, czy to Twój pierwszy? Bo mówisz o wygodzie, mnie też o nią chodzi ale to subiektywne kryterium dla każdego. Musisz się pochylać mocno w trakcie jazdy?
  • Odpowiedz
@Krajczar Nie, nie miałem wcześniej gravela. Jeździłem (i w sumie nadal jeżdżę) rowerem crossowym Kands Maestro z 2018 roku. Generalnie cechą tych rowerów jest stosunkowo długa rama - nie była to pozycja "trekkingowa", ale też nie jakaś super sportowa. Raz gościu w serwisie się mnie spytał czy tak nisko kierownica to specjalnie (nie mam żadnych podkładek pod mostkiem), ale dla mnie to bardzo wygodny rower. Po przesiadce na Boreasa po kilku przejazdach
  • Odpowiedz
@Krajczar Kokpit nie jest zintegrowany, kierownica jest osadzona w mostku i mocowana jakby obejmą, którą przykręca się do mostka. No i przez to, że kiera ma przekrój okrągły można ją sobie obracać w górę i dół. To system jak na zdjęciu. Generalnie producent oznacza pozycję jak to ustawić, można to bardziej pod siebie wyregulować
pandarw - @Krajczar Kokpit nie jest zintegrowany, kierownica jest osadzona w mostku i...

źródło: temp_file1737456002414100073

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Krajczar: u mnie chyba się skończy skróceniem mostka. Bo wydaje się, że ten 100mm jest za długi i przez to boli mnie kark. Na ten moment go obrociłem, żeby był bardziej do góry, ale nie pomogło specjalnie.
  • Odpowiedz