Wpis z mikrobloga

@goferek: Ja właśnie przez taką obrzydliwą propagandę tej firmy - także jakieś wysrywy dot. mężczyzn - wywaliłem appkę Bolt. A do tego faktycznie, jedyne poważne zagrożenie, jakie mnie rowerzystę w mieście spotkało to przewrócona hulajnoga Bolt na nieoświetlonej ścieżce w nocy. Ostatnio Paryż ładnie zweryfikował tam hulajnogi Bolta ;-) Ich własna ideologia zwróciła się przeciwko nim.
@kuraku: infrastruktura, drogi, chodniki, ulice, planowanie przestrzenne - wszystko państwo

baterie - promowane, dotowane przez państwo

benzyna i pojazdy spalinowe - gnębione przez państwo (choćby to ile podatków w benzynie)

regulacje, które sprawiają, że możesz produkować hulajnogi ale nie masz szans na robienie małych samochodzików, ba - nawet skuterów, nowe firmy to powstają w Azji, w Europie nie masz szans - wszystko państwo


nazywaj to gówno topem kapitalizmu


@LifeReboot: przecież
@goferek nie rozumiesz. Miasta dla ludzi to takie gdzie do przejścia do pieszych nie trzeba #!$%@?ć 300 metrów a potem stać na nim 7 minut aż każdy smrodziasz przejedzie. Gdzie priorytetem jest transport publiczny a miejsca do odpoczynku to nie galerie handlowe a skwery i parki. Zresztą co ja do barbarzyncy pisać będę.