Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy istnieją jakieś pojedyncze elementy garderoby, które powodują, że niezależnie od innych ubrań, jakie mamy na sobie, jesteśmy postrzegani jako modni/ubrani z zamysłem/prestiżowi? Zauważyłem, że przemysł odzieżowy zarabia nie tylko na szybkich zmianach mody, ale i na tym, że aby wyglądać dobrze w konwencjonalnym sensie, trzeba dobrze dopasować wszystkie elementy ubioru. Kieruję się wygodą i nie lubię za dużo rozmyślać nad konfiguracjami, więc jak większość facetów, noszę się w stylu "normcore".

Pomyślałem, że to, co wtedy odróżnia nieskoordynowany ubiór "Mirka-studenta AGH" od "prestiżowego Oskiego" to często jeden akcent - np. oversize'owy, biały t-shirt lub czapka z małym logiem/nazwą drogiej marki. Starasz się wtedy powiedzieć strojem, że jesteś na tyle popularny i lubiany, że - w przeciwieństwie do klasy średniej, która nosi smart casual (klimaty Mr. Vintage) - możesz sobie pozwolić na ryzyko w postaci inspiracji strojem najniższej klasy społecznej czy zbuntowanych nastolatków, przy czym przynależność do klasy wysokiej syngalizuje zakup zwykłych lub nawet brzydkich ubrań drogich marek (myślę, że to np. stoi za sukcesem marek takich jak Misbehave). Nawet, jeśli to głupie, zdaje się wywierać psychologiczny efekt.

Co o tym sądzicie? Czas na podróbki XL-ek i czapek od Balenciagi?
#pytanie #moda #ubierajsiezwykopem #odziez #streetwear #modameska



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy istnieją jakieś pojedyncze elementy garde...

źródło: 331955.001_4

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
Gucci, Versace, Balenciaga, Dolce Gabbana, Dior, Supreme, Lv etc.

Marki dla pustaków. Jeśli musisz kupić koszulkę za 800zl żeby się dowartościować to tylko świadczy jak prostym człowiekiem jesteś i nie masz pojęcia co oznacza modny ubiór.

wystarczy zerknąć na arabów i hindusów.
na zawał kupują to gówno żeby zwiększyć swój status.

czym się różnią buty speed trainers Balenciaga za 3000zl od identycznej pary za 150zl bez loga xD

Ale co kto lubi
  • Odpowiedz
@YungOTF no i #!$%@? xD funkcjonują identycznie. To nie jest zegarek czy aparat fotograficzny gdzie różnice pomiędzy modelami mają jakieś praktyczne zastosowanie i tego naprawdę nie da sie podrobić.

To tak jak by mówić ze Levi to oryginalne jeansy a reszta to marne kopie.
  • Odpowiedz
@Peperonin, skoro masz takie podejście, to miej. Dla innych moda to nie tylko pokazywanie jakiegoś swojego statusu. To hobby jak wędkarstwo czy inne rzeczy. Właśnie te marki dla „patusow” kreują to, w czym Ty będziesz chodzić za 3 lata. A co do Levi’s, to porównałeś XD
  • Odpowiedz
@YungOTF:

różnią się tym, ze to oni je zaprojektowali, a te 150 zł to próba kopii

Cóż za głupoty piszesz, idąc twoim tokiem myślenia jeśli jakaś firma dajmy na to mercedes wyprodukuje czarny samochód w nadwoziu kombi to każda inna firma na przykład hyundai lub dacia która wyprodukuje czarne auto w nadwoziu kombi tworzy jego podróbkę. Poza tym myślisz, że na przykład podobnych butów dla sieciówki nikt nie projektuje, zabawne są
  • Odpowiedz
@Peperonin:

To tak jak by mówić ze Levi to oryginalne jeansy a reszta to marne kopie.

Niestety niektórzy nawet i takie myślenie mają, ''oryginalne levi'sa'' kiedyś to bardzo często słyszałem zwłaszcza od ciut starszych ludzi jakby ten levi's którego ciuchy sprzedają nawet w walmarcie po 20-30 dolarów był nie wiadomo czym.
  • Odpowiedz
@Cztero0404, jeśli Mercedes wyprodukuje czarne kombi, a później zrobi to Hyundai lub Dacia, to nie tworzy podróbki. Jeśli Hyundai i Dacia tworzy kombi, które łudząco przypomina tego z Mercedesa poprzez ten sam design deski rozdzielczej, umieszcza podobne w tym samym miejscu wywietrzniki, podobne zegary, światła, bryła auta ma nawet podobny kształt, to chyba nie uważasz, że się postarali, skoro pojechali na czyimś patencie. Nie myśle nad tym czy ktoś zaprojektuje dla
  • Odpowiedz
@Cztero0404 ceny w Levisie moga sie różnić w zależności od miejsca produkcji i to jakość reguluje ceny głównie. W Polsce szyty jest top produkt, który dostaje USA. Do nas idzie z Bangladeszu i innych tego typu państw.
  • Odpowiedz
Wam w żabce nie mówią dzień dobry bo wyglądacie jak żule a wypowiadacie się na temat mody xd jeden z drugim ma ból dupy bo nie stać go na bluzę za 100eu i bredzi coś o jednym elemencie garderoby który go wyróżni xd wyróżnić to możesz się głupotą jak nie wiesz w co się ubrać.
  • Odpowiedz
@YungOTF no nie do końca. ty dalej nie rozumiesz o co chodzi. Dałem buty Balenciaga za przykład ponieważ to pokazuje jak bardzo jesteś robiony w #!$%@? cenowo. te buty nie oferują dosłownie NIC co można dostać od konkurencji za ułamek ceny. Dostajesz dosłownie tylko logo.

w wędkarstwie jak kupie wędkę za 3000zl to przynajmniej wiem na co te 3000zl idzie i dlaczego to kosztuję taką cene.

zresztą Supreme udowodniło że klientela z
  • Odpowiedz
@YungOTF tutaj poddajesz przykład że koszt produktu równa się z jakością materiału, miejsca produkcji. Mimo to dalej nie widziałem Levisow za 3000zl dobra para to z reguły 500zl
  • Odpowiedz
@Peperonin, nie jestem robiony, bo świadomie kupuje to. Dostaje desing i jakość, choć z tą jakością różnie bywa. Nie każdy szuka w ubraniach „taniości” i praktyczności. W wędkarstwie wiesz co dostajesz, bo się na tym znasz. W modzie uważasz, że buty za tyle pieniędzy muszą dawać nadprzyrodzone siły. Produkt jest wart tyle ile za niego zapłacisz. Jeśli ktoś kupował cegłę za tyle, to po prostu kupił. Jak zwykle trzeba oceniać na
  • Odpowiedz
@YungOTF:

poprzez ten sam design deski rozdzielczej, umieszcza podobne w tym samym miejscu wywietrzniki, podobne zegary, światła, bryła auta ma nawet podobny kształt, to chyba nie uważasz, że się postarali, skoro pojechali na czyimś patencie.

Każde auto w kombi ma mniej więcej podobną bryłę z uwagi na swoje nadwozie, cztery koła i zegary idąc twoją logiką musieliby zacząć robić auta z kierownicą po drugiej stronie lub na środku z trójkątnymi kołami
  • Odpowiedz
@Cztero0404, z Tobą nie da się normalnie rozmawiać. Musi być po Twojemu albo w ogóle. Jak dla Ciebie każde kombi ma taki sam kształt, bo ma cztery koła i zegary, to brawo. Teraz zrozumiałem, ze Twoje myślenie nie pozwoli Ci bawić się w modę.
  • Odpowiedz
. Już kolejny raz próbujesz mnie obrazić. Jeśli nie rozumiesz tego świata, to nie udawaj , ze wiesz wszystko.


@YungOTF: Nie udaje, że wiem wszystko, nie znam się na fizyce kwantowej, chirurgii lub budowaniu domów także nie pie....l głupot. To właśnie osoby takie jak ty próbują wmawiać innym, że tylko one rozumieją ten świat faktycznie żyjąc w swojej bańce nie mając pojęcia o tym patrząc z góry na innych. Nie próbuje
  • Odpowiedz