Wpis z mikrobloga

Mateusz Morawiecki ma obligacje indeksowane Inflacja. Inflacja nie może sobie ot tak spaść


@ciagleloginzajety: przecież to jakaś kompletna bzdura. Jak ma indeksowane inflacją to co mu za różnica czy inflacja jest 20% czy 5%? I tak i tak wychodzi w stosunku do inflacji tylko na lekki plus.
  • Odpowiedz
@ciagleloginzajety: jeśli tak, to kup sobie też obligacje np. EDO i zobacz czy faktycznie się tak na tym zarabia. xD
To jest lokata kapitału, która zarabia 1,25 pkt powyżej inflacji z poprzedniego roku m/m, więc faktycznie interes życia
  • Odpowiedz
@ciagleloginzajety: w miarę zarobić można, gdy kupuje się obligacje w wysokiej inflacji, która rok później szybko spada. Ja na jednym pakiecie mam oprocentowanie 19,25% i to jest znacznie powyżej aktualnej, oficjalnej inflacji. Zatem Mati jeśli chciałby ciebie, ciężko pracującego polaka orżnąć na kasę, to powinien dążyć do niskiej inflacji.

Albo kup sobie sam i zobacz jak to działa. To nie jest zabronione. Każdy może je sobie kupić.

PS. Mati w sumie
  • Odpowiedz
@ZaPolish: jeśli kupujesz w ramach IKE-Obligacje to nie jesteś na minus. Wadą jest to, że kasa do 60 r.ż. zamrożona.

PS. Iwuć kiedyś nagrał film, w którym wyliczył, że nawet kupując w ramach normalnego rachunku obligacje np. 10 letnie, w pewnym momencie inwestycji (chyba po 5 latach) możesz wypłacić i będziesz na plusie, pomimo belki.
  • Odpowiedz
jeśli kupujesz w ramach IKE-Obligacje to nie jesteś na minus. Wadą jest to, że kasa do 60 r.ż. zamrożona.


@khaotic: Tak, w takim przypadku racja.

nawet kupując w ramach normalnego rachunku obligacje np. 10 letnie, w pewnym momencie inwestycji (chyba po 5 latach) możesz wypłacić i będziesz na plusie, pomimo belki


Przy dużej inflacji to za nie ma opcji żeby tak było. Chyba, że czegoś nie rozumiem. Ale na szybko jeżeli
  • Odpowiedz
@ciagleloginzajety:

Już tłumaczę dlaczego stopy procentowe zostały obniżone. Mateusz Morawiecki ma obligacje indeksowane Inflacja. Inflacja nie może sobie ot tak spaść Ps. Czy w jakimkolwiek innym kraju premier zarabia na inflacji i podejmuje decyzję typu skokowa podwyżka minimalnej, o której sam wcześniej mówi, że prowadzi do inflacji 70%


Nie no mam nadzieje, ze to o czym mowisz, to jest zart i ironia xD. Przy takiej inflacji jaką mamy to Morawiecki realnie
  • Odpowiedz