Wpis z mikrobloga

No i jak co roku nadszedł ten czas kiedy jest pora na zbiory papryczek #chilizgobim a co za tym idzie #rozdajo zestawu degustacyjnego różnych odmian chili.

W zestawie będzie ponad 40 różnych odmian chili z całego zakresu ostrości od praktycznie słodkich po płynną lawę superhotów :)

Na zdjęciu przykładowy zestaw z poprzedniego sezonu. W tym roku zestawy będą jeszcze obfitsze, a większość odmian bardzo trudna lub zupełnie niedostępna do kupienia w Polsce.

Losowanie spośród plusujących Mirków w niedzielę wieczorem przez #mirkorandom. Zwycięzcy wysyłam paczkę paczkomatem lub kurierem w poniedziałek, gdy będę po weekendowym zbiorze.

Jeżeli kogoś zainteresował temat amatorskiej uprawy papryczek chili to zapraszam do przejrzenia i obserwowania mojego tafu #chilizgobim, bo wrzucam tam na bieżąco aktualizacje ze swojej uprawy i pokazuję jak robić to na działce/ na tarasie/balkonie/parapecie w mieszkaniu.

Do Mireczków, którzy są już zapisani na zestawy degustacyjne będę się odzywać na PW prawdopodobnie w niedzielę po południu ze wszystkimi informacjami typu cena, ile dokładnie odmian weszło w skład zestawów i jakie. Jeżeli ktoś jeszcze nie jest zapisany, a ma ochotę to zapraszam na PW, na ten zbiór zostało mi już tylko kilka miejsc, ale zapisuję też już na kolejny, który będę robić za ok. 3 tygodnie.

--

Więcej na:

https://www.instagram.com/chili_z_gobim

https://www.facebook.com/Chili-z-Gobim-102848334580501

--

Mój autorski tag papryczkowy: #chilizgobim Zapraszam do obserwowania :)

--

#chili #chilihead #papryka #papryczki #ogrod #ogrodnictwo #warzywa #hobby #zainteresowania #domowyogrod #uprawa #uprawiajzwykopem #ostrezarcie #rosliny #botanika #rolnictwo #jedzenie #gotowanie #ostresosy #zadarmo #losowanie #gotujzwykopem #uprawiajzwykopem
#warzywa #uprawa #lato #slonce #rolnictwo #zniwa #zbiory
gobi12 - No i jak co roku nadszedł ten czas kiedy jest pora na zbiory papryczek #chil...

źródło: IMG_20220925_173450

Pobierz
  • 23
via Android
  • 2
@uhauha Napisz mi PW, że jesteś chętny. Ja się w niedzielę odezwę ze szczegółami co zebrałem, ile jest odmian, za ile itd. Jeżeli będzie Ci odpowiadać zestaw to się dogadamy na wysyłkę ;-)

Przechowywać do 10 dni w temp. pokojowej, do 3 tygodni w lodówce. Można też ususzyć i wtedy możesz przechowywać 2 lata :-)
Ja tylko dodam że gobi12 to spoko mirek, 2 razy brałem zestaw od niego i wszystko poszło świetnie, wysyłk bez problemu, a zestaw super. Dodatkowo zawsze można z zestawu wybrać sobie papryczki, wyciąć nasiona i samemu zasadzić na następny sezon. Ja tak robiłem ( )
  • 1
@Nowystaryziel: Po niektórych papryczkach można stracić i uchyłki i jelita ;P To oczywiście żart, ale rzeczywiście jeżeli ktoś ma dolegliwości wrzodowe itp. to chili raczej jest niezalecana.

@MajoZZ Dzięki :)

@jajcon84 Napisz na PW :)

@dawid121213 Nie :) Mam całe spektrum ostrości od 0 do maksimum jakie można wyhodować :)

@CzYczer Moja maks Jalapeno :D

@Moto_Moto Dzięki! :) No właśnie wiele osób mi pisze o tych zestawach, że tak je wykorzystuje