Wpis z mikrobloga

@piegu92: coraz wolniej idzie mi ogrywanie, póki co zagrałem przez te ostatnie 2 miesiące jedynie 4 razy Gildią, ale tylko raz przeciwko doświadczonemu graczowi, bardzo odpowiada mi ich styl, przyjemnie mi się nimi gra, ale nie wiem jak bardzo skuteczni będą w praktyce, a ty zdążyłeś wyrobić sobie zdanie?
via Android
  • 0
@antros Hmmmm wyladowala na stole moze z 5 razy. Ze znajomymi gramy raz w tygodniu i z reguly losujemy armie, dlatego tak rzadko. Kilka razy w rekach poczatkujacych, wiec nie za bardzo byly wykorzystywane jej atuty. Osobiscie prowadzilem ja raz lub dwa i rzeczywiscie trzeba wiecej odrzucac, zeby nabrali sily. Nie wiem natomiast jakie sanjej mocne strony. Mocny atak? Nie. Szybkosc? Nie. Pancernosc? Nie. Moze troche mobilnosc.
Gdzie sie sprawuje lepiej? Srodek
@piegu92: ma wpływ na sytuację na planszy, to co inne armie mają od święta, raz-dwa w deku ona ma cały czas;
mam na myśli to że jak już jest bardzo źle często się czeka na ten jeden możę dwa żetony które są gamechangerem np. obrót przeciwnika, snajper, bomba, moduł paraliżu, ... coś co pozwoli ocalić nasz sztab od solidnych bęcek ew. zadać chociaż jedną ranę przeciwnikowi, a Gildia ma takich narzędzi
via Android
  • 0
@antros No to akurat prawda. Bardzo upierdliwe sa wszczepy w tej armi i rekonesans. Trudne jest natomiast odrzucanie jednostek tylko po to zeby miec gamble
@piegu92: mi to przynosi satysfakcje, nowy ciekawy wymiar, podoba mi się te podejście twistu do tworzenia nowych oficjalnych armii, tj. że biorą jakiś element, założenie i dają w nowej armii kontre do niego,
ciekawe że zrezygnowano z unikalnych żetonów. mechanik, wszczepy byly tak długo tylko Mephisto, a teraz każdej nowej armii dają, Piraci, Gildia, Partyzanci, wszczepy tu i tam :), czy szarża, obrót przeciwnika, roszada z przeciwnikiem, żeton który jest jednostka
via Android
  • 0
@antros Tak, zaczeli lamac zobowiazujace schematy, zaczelo sie chyba od SR, zeton bitwy kladziony na plansze, pozniej troglo, ktore nie ma ani jednego modulu, za to musi znikac swoje jednostki. A pozniej z gorki, Bestie - friendly fire, Piraci - plywanie + strzelajacy sztab i teraz gildia kupcow, gdzie modyfikuja docnag. Co do partyzantow to nie wiem, nie mam ich na apce