Wpis z mikrobloga

Ktoś ma doświadczenia z #bcaa na #rower? Każda opinia się przyda, a szczególnie interesują mnie opinie o zastosowaniu w dłuższych wyprawach (1000km w 5-7 dni). Jak to się ma do regeneracji itd?
  • 29
  • Odpowiedz
@hofier: Eee nie. Życiówkę 100km mam sprzed 2 lat na crossie w 3h 24min. Teraz pewnie byłoby lepiej, ale 100+ jeżdżę zaliczając gminy, więc po dziurach, krzyżówki, konieczność patrzenia na mapę itd.
  • Odpowiedz
@hofier: Jakoś nigdy nie wydawało mi się to strasznym osiągnięciem. Pewnie za dużo oglądania TdP, TdF, Giro itd. Teraz cel jest Krk - Wawa - Gdańsk. 700km z ogonkiem w 3 dni. I to mnie ciut przeraża.
  • Odpowiedz
@metaxy: Ja się przymierzam do trasy Poznań-Kołobrzeg, niecałe 300km głównie z górki. Da rade machnąć to za jednym zamachem? Bo po przejechaniu stówy nie czuje właściwie żadnego zmęczenia i jedyne co mnie ogranicza to czas. W przypadku kołobrzegu zarezerwowałbym sobie na to calutki dzień od 5-6 rano.
  • Odpowiedz
@hofier: 300km to w moim przypadku około 16h jazdy. Ja na takie wycieczki wyjeżdżam ok 2-3 w nocy, przejeżdżam znaną okolicę i jak robi się ładnie widno to jestem w nowym miejscu. 100km to żaden tester niestety. Jak zrobisz 200 i uznasz, że masz siłę dalej to siłą woli 300 też zrobisz. Wynika to z tego, że zapasy glikogenu przy jeździe na rowerze przy spokojnym tempie wystarczają na góra 2-3h. W
  • Odpowiedz
Wynika to z tego, że zapasy glikogenu przy jeździe na rowerze przy spokojnym tempie wystarczają na góra 2-3h.


@metaxy: o, o tym nie wiedziałem!

setka przy tempie 30kmph nie była specjalnie wyzwaniem, przy dłuższym odcinku planowałbym jakieś wolniejsze tempo. po tym co napisałeś utwierdziłem sie w przekonaniu że trzeba będzie jeszcze "po drodze" zrobić chocby pierscien rowerowy dookoła poznania - to jakieś 160km, zobaczymy jak wtedy będę sie czuł :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Qardius biorę w sezonie. Wg wszelkiej wiedzy jaką znalazłem i uznaję za wiarygodną, to tylko sprawdza się na długich treningach i wielodniowych. Czyli przynajmniej ta setka codziennie w niespacerowym tempie.
  • Odpowiedz