Wpis z mikrobloga

Ktoś ma doświadczenia z #bcaa na #rower? Każda opinia się przyda, a szczególnie interesują mnie opinie o zastosowaniu w dłuższych wyprawach (1000km w 5-7 dni). Jak to się ma do regeneracji itd?
  • 29
@hofier: Mnie daje. Codziennie jeżdżę na rowerze + biegam od czasu do czasu = wypacam sporo i dostaję paskudnych skurczy. Tylko pod tym kontem to biorę, choć z pewnością niedobór magnezu też przeszkadza w "dobrym kręceniu się".
@metaxy: ja ambicji nie mam, ani na sciganie ani na nic wiecej. niemnierj jednak frajde daje sama jazda jak i postepy. kiedys 15km przejecvhane w godzine to byl sukces!

co pijesz tak powyżej 50km? jakies izo?
@hofier: Do tej pory nawet robiąc 200+ za jednym zamachem to piłem wodę + coś słodkiego. Dlatego w tym sezonie chciałbym ciut spróbować "profesjonalniej" podejść do tematu i zobaczyć, czy będą plusy.

@rdy: Hmmm to jest to jakieś zdanie, choć ja planuję robić po 1000-1500 miesięcznie przez kwiecień - wrzesień.
@metaxy: ja po przetestowaniu wszystkich izo na rynku wróciłem do wody z miodem :D jak na razie działa, chyba nawet lepiej od izotoników i na pewno lepiej od wody na której raz, dość mocno się przejechałem. moge tylko polecić empiryczne testy na własnym organizmie :D
@metaxy:

Ale ja brałem BCAA inaczej. Przed i po treningu 13g, w trakcie jazdy waliłem izotonika najtańszego z możlwiych activlaba. I jest całkiem niezły. A za 3kg zapłaciłem około 45zł