Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #budownictwo #bekazpisu
serio PiS wymyślił ze będzie robił na osiedlach z wielkiej plyty podziemne garaże oraz dostawiał windy do 4 piętrowych blokow ?? xd

Przecież coś takiego to jest jakieś science fiction. W takich blokach każda klatka by musiała mieć swoją windę a czasem w obrębie jednego budynku jest ich z 5.

Rozumiem termomodernizacja do obecnych wymogow, wentylacje mechaniczna albo poprowadzenie 3 fazy w ramach usuwania gazu ale na coś takiego co proponują to nie wiem kto się nabierze (no dobra stare baby z 4pieter ale one już i tak są ich elektoratem).

Ciekaw jestem kiedy będą pierwsze ogłoszenia mieszkan w blokach bez wind z dopiskiem "planowana winda"( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 36
@Bad_Wolf nowych naiwniaków raczej nie złowią. Najgorsze jest to ,że cała opozycja jest żenująca. W tym roku naprawdę nie mam ochoty iść na wybory a stawiając krzyżyk będę czuł odrazę do swojego wyboru jak nigdy ()
via Android
  • 1
@Poldek0000 no że jest to technicznie możliwe i praktykowane to wiem, ale robienie tego na ogólnopolska skalę wydaje mi się być nierealne.
Weź to potem jeszcze utrzymaj, koniec końców pewnie czynsze w takich zawindowanych blokach mocno skoczą do góry.
serio PiS wymyślił ze będzie robił na osiedlach z wielkiej plyty podziemne garaże oraz dostawiał windy do 4 piętrowych blokow ?? xd


@Tefes93: Uważam, że to bardzo fajna inwestycja zwiększająca wartość tych nieruchomości i komfort życia mieszkańców. Szkoda, że na koszt podatnika a nie spółdzielni mieszkaniowej. Ja kupując mieszkanie od dewelopera przecież płacę za te rzeczy w cenie. Państwo mi nie dopłaca za to, że deweloper zbuduje mi windę.

Z drugiej
@Tefes93: ale wiesz, że jedna winda może być do paru klatek?; jak i tak trzeba budować, to można galerie zrobić i wtedy się to finansowo zrobię. Termomodernizacja jest mniej realna, bo to już całkowita likwidacja balkonów.

Aha i PiS gówno zrobi.
@Tefes93: brzmi to dobrze. Ale jak z wykonaniem to nie wiem bo się nie znam na budownictwie. Na pewno trzeba rozwiązać problem z parkingami. A przede wszystkim z #!$%@? na siłę w istniejąca tkankę miejska wszelkich korpo czy developerki.
@BELM0ND0 co do garaży podziemnych to (mniemam) chodzi o garaże budowane np. pod placem zabaw. Mimo to i tak mega wielkie prawdopodobieństwo potencjalnych prac budowlanych z infrastrukturą podziemną pokus wszystkim tym czego nie ma w ewidencji geodezyjnej.

No bo chyba nie planują budować podziemnych garaży pod istniejącym budynkami. Nie planują, prawda?