Wpis z mikrobloga

Chce w koncu zaczac na silowni (z jakims sensownym planem, a nie na odpierdziel) bo i taka mam multisporta, a dotychczas trenowalem kalistenike (w sumie to dalej bym wolac cwiczyc tlyko ze nie ma jak nóg trenować) wiec chcialzm znalezc jakis plan fbw, zreszta raz o to pytalem na wypoku, ale ludzie mowią ze i tak nie znajde nic lepszego niz fbw sakera, wiec chociaz zapytam o jakies modyfikacje.

Czy aby skrócić troche ten trening mógłbym robić 4 serie np. po 6-7 powtórzeń, zamiast 5x5?

I czy w treningu B mógłbym robic podciąganie na początku,zamiast jako drugie cwiczenie? Chodzi o to ze chcialbym progresowac poki nie robie wiecej bo aktalnie w podciagnieciach nachwytem lekko szerzej niz barki zrobie 5,5,4. A robiąc kiedys fbw sakera, nie dalem rady robic 5x5, bo bylem zmeczony poprzednimi cwiczeniami i albo to jakos szarpalem, albo robilem np. po 4,4,4,3,3 i ogolnie do dupy mi sie to wydawalo

Wariant A

przysiady 5×5
wyciskanie leżąc 5×5
wiosłowanie 5×5
wznosy bokiem 3×8
biceps + triceps 3×8
Allahy 3×8
łydki 3×8.

Wariant B

martwy ciąg klasyczny 5×5
wyciskanie żołnierskie 5×5
podciąganie wąsko 5×5
biceps 3×8
deska x3
łydki 3×8.

A moze warto byloby połączyc silke z kalisteniką? Np. 2 razy w tygodniu trening na placu i raz na siłce gdzie ćwiczylbym nogi + np.wyciskanie na klate (w kalistneice cwicze pompki i dipy, a ze przy pompkach nie mam ciezaru, to mzoe warto byloby dodac wlasnie takie wyciskanie na silce raz w tygodniu)

#silownia #kalistenika #mirkokoksy
  • 10
A moze warto byloby połączyc silke z kalisteniką?


@essos: Robiłeś kiedyś assisted pistol squats, schrimps i bulgarian squat kalistenicznie, że musisz #!$%@?ć przysiad na siłce? BTW jaki jest Twój cel?
@GhostTrick: Trzeba jeszcze wiedziec jak progresowąc w tym planie. Poza tym dlatego wlasnie chce znalezc cos co mi bedzie odpowiadać, eby go nie zmieniać.
A dlaczego nowy co miesiac mialby nie dawac efektow, jesli jest jakis nowy bodziec?
Robiłeś kiedyś assisted pistol squats, schrimps i bulgarian squat kalistenicznie, że musisz #!$%@?ć przysiad na siłce? BTW jaki jest Twój cel?


@kuroszczur: Robilem pistolety i te bulgarskie przysiady. To pierwsze lata temu gdy cwiczelem wg ksiazki "trening silowy bez sprzetu" i zakonczylem w momencie gdy mnie kolano alob jakies wiezadla bolaly i nie bylem w stanie teog wykonywac. Bulgarskich nie robie robie bo przykazdej probie odnawia mi sie ta wlasnie kontuzja(w
@essos: normalnie kalisteniczka dalej, tylko skorzystaj z opcji jakie daje siłownia
Dorzuć podciąganie/dipy/pompki z ciężarem
Raz albo dwa razy w tygodniu przysiady, rumuńskie ciągi i jakieś wykroki + łydeczki