Wpis z mikrobloga

#android #windows8 #zdalnypulpit #remotedesktop

Korzysta ktoś z oficjalnej aplikacji od ms na androidzie do zdalnego pulpitu? Nie umiem sobie jej skonfigurować, albo co. Czy na routerze musze mieć jakieś porty odblokowane czy coś w ten deseń żeby korzystać poza domem? Na moim wifi działa spoko, ale nie jestem w stanie połączyć się będąc poza domem. ;_;
  • 11
@simperium: no właśnie nad tym się zastanawiam. Problem jest taki, że osobiście nic na routerze zrobić nie mogę. Wpisuje w aplikacji moje dane login i hasło. I na domowym wifi łączy ładnie. Na uczelni nie udało mi się tego uczynić, a potrzebowałem. Podobnie mam z leczeniem ps vita z ps4. Na domowym wifi działa, a poza domem nie.

Chce znaleźć kogoś kto korzysta z tego i to juz konfigurowal. Bo bez
@desygnat: lokalna sieć działa często na innych ustawieniach, niż zewnętrzna. Musisz sprawdzić, czy wypuszczasz port na zewnątrz... generalnie spróbuj popytać na forach programu, albo routera, bo pewnie trzeba jeszcze ustawić, by router wiedział, że sygnał ma lecieć z / do danego kompa... ale! lepiej zapytać kogoś, kto jest na bieżąco z tematem, bo może być tak, że cisnę ci kity :(
@simperium: będzie ciężko coś o tym routerze znaleźć. Ciekawa sprawa z tym jest bo jak np konsola ps4 jest pod wifi moim, a ps vita pod wifi udostępnionym z androida to wszystko działa ;_; musze sprawdzić wieczorem czy działa też podobnie z laptop z tabletem. To pewnie wykluczy mój router jako problem?
@desygnat: (#) tylko chyba zdalny pulpit jest na innym porcie, który może być zamknięty na routerze... albo na firewallu - próbowałeś wyłączyć na chwilę firewall i zobaczyć, czy się połączysz?