Wpis z mikrobloga

Cześć, podejrzewam że padła mi stara już karta graficzna i chciałbym sprawdzić, czy problem wynika rzeczywiście z karty.

Zaczęło się od whitescreena, potem po restarcie miałem artefakty na ekranie, randomowe piksele podświetlały się na czewono i zielono, potem po restarcie na zmianę no signal/blackscreen/ trochę artefaktów i blackscreen. Na pewno problem nie leży po stronie kabla i monitora, bo właśnie mam go podpiętego do laptopa. Wiatraki na karcie działają, więc nie jest całkowicie zdechnięta.

Myślę nad wzięciem samej karty do serwisu bo nie chce mi się targać całego PC, ale chcę się upewnić czy to rzeczywiście problem z kartą czy coś innego. Chodzi mi po głowie podpięcie karty po hdmi do działającego laptopa, ale zakładam że nie wystarczy podpiąć grafikę z jednej strony do zasilacza a z drugiej do hdmi żeby to zadziałało plus nie wiem czy w ten sposób nie zepsuję sobie dodatkowo lapka.

Co mogę zrobić żeby sprawdzić czy problem rzeczywiście jest od karty?

#pomoctechniczna #komputery #it #amd #radeon #kartygraficzne #gpu
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
@Rasteris: Oh shit. Rok temu wymieniałem wentylatory bo stare już trzeszczały, musiałem kupić jakiś nieoryginalny zamiennik bo karta ma już z 8 lat. Wymieniałem też pastę termoprzewodzącą, ale raczej nic przy tym nie zepsułem. Wszystko chodziło git przez ten rok, ale czy możliwe że te wentylatory nie chłodziły wystarczająco dobrze? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@antynormik: Nie wiem jak sprawdzić temperaturę gdy nie mam dostępu do systemu. Mam do dyspozycji tylko taki śmieszny termometr zamontowany w obudowie komputera. włożyłem go w żeberka karty graficznej i pokazuje mi 37 stopni, ale nie wiem czy ten odczyt jest w ogóle precyzyjny
  • Odpowiedz
  • 0
@pesimist myślałem że w ten sposób jakoś przetestuję tę kartę, ale nie wiem nawet czy to co sobie wyobrażam mogłoby zadziałać. Gdybym znał się na komputerach pewnie nie byłoby tego posta xd
  • Odpowiedz