Wpis z mikrobloga

@MlCHAU: Z czego Libreboot tak naprawdę jest do zrealizowania tylko na sprzętach sprzed ponad dekady, więc aby uzyskać pełną wolność musisz poświęcić naprawdę wiele. Równie dobrze możesz się odciąć od technologii i mieszkać w szopie w lesie jak Ted Kaczyński i lepiej na tym wyjdziesz niż przy takim dążeniu do prywatności.
  • 0
@supra107 no zgadzam się że najprościej olać temat i pogodzić się z możliwością bycia podglądanym. Wiem że np. szanse że będę targetem to 1/10000000 albo mniej, ale nie chodzi o jakieś paranoje czy #!$%@? do lasu, chodzi o jakieś fajne rozwiązanie które da pstryczka w ryj systemowi który z czasem będzie przejmował nad nami coraz większą kontrolę.
@MlCHAU: Ja uważam że po prostu należy znaleźć balans pomiędzy prywatnością a wygodą. Tam gdzie się da bez ograniczenia wygody poprawić prywatność tam się powinno wprowadzać zmiany. Inna przeglądarka, adblocker, więcej programów FOSS i tak dalej.
@cisza666: No tak, bo na przedpotopowym Pentiumie z 2GB RAMu na pewno da się sensownie przeglądać obecny Internet. To wcale nie jest tak że wszystkie przeglądarki i strony napuchły do tego stopnia że takie sprzęty na których może działać Libreboot będą srały pod siebie przy samym YouTubie.

O tym że aby osiągnąć to mityczne "100% prywatności" trzeba będzie ręcznie przeglądać kod źródłowy programów do Linuksa i samemu go kompilować bo w
@cisza666: Ilość naćkanych reklam specjalnie skrojonych pod unikanie blokerów skutecznie zniechęciła mnie od wypocin jakiegoś bloggera który potrafi jedynie przeklejać inne teksty z Internetu, bo tak wygląda polskie dziennikarstwo.

Wiem czym jest IME, wiem że nie da się go ot tak wyłączyć i wiem że najlepszy sposób na uniknięcie tego jest stosowanie przedpotopowych procków które będą się dławić na samych nowoczesnych distrach Linuksa. Tak samo jak pan blogger, znam język angielski
@cisza666: U mnie nawet po zaktualizowaniu list na uBlocku (a mam te od MajkiIT) pokazują mi się takie polityczne gówna od WP. Jak widać nie bez powodu, bo wykorzystują kompletnie losowe nazwy wszystkich elementów tak aby się nie dało ich sensownie filtrować.

Także ha tfu na Dobreprogramy, Money.pl i całość WP. Kutafony wyczyścili moją pierwszą skrzynkę pocztową bo z niej nie korzystałem, a teraz kombinują jak koń pod górę żeby forsować
supra107 - @cisza666: U mnie nawet po zaktualizowaniu list na uBlocku (a mam te od Ma...

źródło: image

Pobierz