Wpis z mikrobloga

Jak widzę w jakim stanie przywożą tych dziadkow z dpsow czy innych domów spokojnej starości to aż płakać się chce. Człowiek płaci duże pieniądze za nie a ci przyjezdzają brudni, nieumyci, zaniedbani, w niewypranych ciuchach - część ze świerzbem. Inni za to są kompletnie w kosmosie -nie kontaktują, odwodnieni, z glikemia po 300. Serio, jeśli miałbym żyć w takim dpsie to wolałbym się przewrócić, złamać sobie przezkrętarz i spokojnie zdechnąć sobie w łazience czy korytarzu. #gorzkiezale #zalesie #medycyna #szpital
  • 16
  • Odpowiedz
@pieknylowca: Moja babcia była w czymś takim. Wiecznie naszprycowana lekami. Jak się do niej przychodziło to nie kontaktowała.. Po roku czasu wyciągnęliśmy ją stamtąd i była zrzutka na opiekunkę 24h/dobę. Niestety uzależnili ją tak od leków, że musiała brać do końca życia, bo wpadała w szał jak nie miała psychotropów. Udało się jedynie zmniejszyć 5-krotnie dawkę....()
  • Odpowiedz
@pieknylowca Jeździłem kiedyś do dpsu w ramach wolontariatu. Ogrom starych, chorych ludzi, zostawionych, samotnych (czasem coxsysice z własnej winy) którzy często wymagają opieki co 30 minut. Karmienie, opatrunki, leki, ubrania, pościele, to wszystko hajs. I to nie mały (jeden plaster hydrozelowy np gdy ktoś się parzy to 10nzl, a to trzeba zmieniać codziennie, najlepiej 2x dziennie). Ludzie którzy tam pracują zarabiają chyba minimalna, albo coś ponad to. Nikt nie ma siły, nikt
  • Odpowiedz
@pieknylowca Niech się zwolnią, tak jak listonosze, ludzie wywozacy śmieci, ratownicy medyczni, nauczyciele, urzędnicy.
2023 a dalej trzeba tłumaczyć ludziom, że jeśli ktoś uczciwie wykonuje społecznie użyteczna robotę i dostaje za lepe na ryj a nie wypłatę, to ma prawo czuć się ruchanym?
Najlepiej niech każdy #!$%@? w korpo gówno tabelki, które głównie generują zyski wielkim firmom, daleko zajedziemy.
A nie wtedy będzie skowyt że trzeba emigrantów ściągać zebt ktoś to robił,
  • Odpowiedz
@pieknylowca:

to niech się zwolnią i idą do innej roboty.

Jesteś wykształcony, a nie rozumiesz że jeśli aktualni odejdą, to będzie jeszcze większa dziura/przyjdą kolejni, którzy po kilku miesiącach już się wypalą?
Miałam praktyki w DPSie na studiach. Robiłam je w weekendy i chcę wierzyć, że w tygodniu wyglądało to lepiej, ale raczej tylko niedużo. Na jednym 'oddziale' mieszkało ok 16 osób i wszystkimi opiekowała się jedna kobieta. Na cały DPS
  • Odpowiedz
  • 1
Jesteś wykształcony, a nie rozumiesz że jeśli aktualni odejdą, to będzie jeszcze większa dziura/przyjdą kolejni, którzy po kilku miesiącach już się wypalą?


@factoryoffaith_: ale tu nie o to chodzi - idą do takiej roboty, wiedzą z czym się to wiąże, za jakie stawki. Niech więc wykonują poprawnie to na co się zgodzili na umowie. To tak jakbym poszedł do pracy do szpitala i płakał że muszę w nocy/weekendy dyżurować
  • Odpowiedz
@pieknylowca: myślę, że to osoby, które poszły w to z powołania. Powołanie zostaje jednak szybko zasypane realiami, które są zwyczajnie okrutne. I dla pacjentów i dla pracowników. Po tym wszystkim jeszcze idziesz do domu i musisz kombinować za co dzieciakom kupić buty. Więc się wypalenia w pracy dochodzi wypalenie życiowe.
  • Odpowiedz
@pieknylowca Tylko nie przezkretarz, od tego się tak szybko nie umiera, jak żywotny dziadek czy babcia to poleży tak 3 dni w łóżku w tym DPSie zanim do Szpitala, tam zoperują i z powrotem do DPSu tylko tym razem świeżo po złamaniu przezkretarzowym. Raz mieliśmy babcie 90+, w całkiem dobrej formie i ze sprawną głowa, zespolone złamanie, kilka dni u nas i z powrotem do DPSu, a później na kontroli za 6
  • Odpowiedz