Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanko do speców #windows. Jak mogę zmienić context w cmd?
Jestem w recovery environment i chciałem stąd odpalić kilka komend na głównej partycji dysku C (bcedit itp.)
Próbuję testowo:
X:> C:
C:> cd Windows\System32
C:\Windows\System32> reagentc /info
i dostaję info z partycji X (przynajmniej tak myślę bo status = disabled, a Recovery Image location jest puste...)
Więc jak tu wykonać te komendy na C, a nie na X (tj. recovery partition)?
#technologia #komputery #serwispc #kiciochpyta #pc
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@Elec: i tak jest, ale tylko jak się wejdzie w RE z 'dysku' (wymuszam to przez 3 nieudane włączenia). A mi łatwiej jest wejść tam z UEFI pendrive i ten X: to już nie jest domyślnym contextem z C: (czyli X:\Windows\System32, tylko X:\Sources) :(
  • Odpowiedz
@x_xRazorx_x na pewno spojrzałbym czy C jest dobrym dyskiem. Dyski w recovery mode zmieniaja swoja kolejnosc w pewnych specyficznych sytuacjach i możesz wywoływać nie to co chcesz. Reagentc nie zadziała na „offline installation” czyli to co chcesz ty zrobić. Musisz użyć winrecfg.exe z ADK.
„If you're using Windows PE 2.X, 3.X, or 4.X to configure recovery on an offline installation, you must use the Winrecfg.exe file from the Recovery folder of the
  • Odpowiedz
  • 0
@jakuba94: Masz rację i tak też się stało, choć akurat w moim przypadku nie pomogło. Nadal nie mam w RE opcji Startup Settings (kiedyś była), natomiast jest ona do wyboru w awaryjnym menu (zdjęcie) przy trzecim odpaleniu kompa. Dziwne, ale walić.
xxRazorxx - @jakuba94: Masz rację i tak też się stało, choć akurat w moim przypadku n...

źródło: rec

Pobierz
  • Odpowiedz