Wpis z mikrobloga

Mirko przestroga, pilnujcie co wciskacie w telefonie. Przez przypadek na kilka chwil wyłączyłem tryb samolotowy na wycieczce poza UE. Apki w tle musiały se coś zaciągnąć. Dobrze, że mechanizmy #play wykryły taki skok w rachunku i przyblokowali konto. Bo aż mi sie przypomniał rachunek 1960 zł z #orange , z czasów gdy minimalna krajowa była na 1100 zł, a telefony miały ekrany 4096 kolorów … thx #p4

Z drugiej strony to nawet na euro czy dolary w mojej ocenie bardzo wysokie opłaty i nie jestem sobie w stanie wyobrazić, by ktoś je akceptował lub nie robiły mu różnicy. To już chyba lepiej byłoby całkowicie takiej usługi nie udostępniać? A tak wyglada na grubą przesadę i mógłby się temu przyjrzeć jakiś globalny odpowiednik UKOiK, ale chyba taka instytucja nie istnieje?

#pieniadze #telefony #finanse
Pobierz denwood - Mirko przestroga, pilnujcie co wciskacie w telefonie. Przez przypadek na ki...
źródło: Zdjęcie z biblioteki
  • 81
@sylwke3100: Flex to de facto prepaid, co prawda w bardzo wygodnej formie, ale prawnie nie mogą nic więcej doliczać, swoją drogą szkoda, że inni operatorzy nie rozwinęli konkurencyjnej oferty, coś tam Play próbował (Play Next), ale ostatecznie przekształcili to w Play na Kartę, dali możliwość automatycznych doładowań konta kartą, ale nadal całość nie jest tak wygodna jak we Flexie. Osobiście z chęcią bym zobaczył coś w takiej formie od T-Mobile.
@sylwke3100: mówię to w kontekście polskiego prawa telekomunikacyjnego, które nie przewiduje czegoś takiego jak subskrypcja usługi telefonicznej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sprawdź sobie umowę, którą zawarłeś z Orange, jest to usługa prepaid. Po prostu płatność comiesięczna, która jest de facto doładowaniem konta jest przekazywana na zakup wybranego pakietu (planu), na koncie nigdy nie masz środków, tak że nigdy nie mogą Ci pobrać dodatkowych opłat. Jest jeszcze osobne
Abonament w tych czasach to jakiś żart, ja za 20zl mam 20gb internetu i dziesiątki minut z których i tak nie korzystam
@denwood: Ogolnie to nie miałem z tym problemu, wiem ile mam pakietu za granicą i ustawiam sobie wtedy odpowiednio wcześniej limit żeby wiedzieć że został mi np 1GB, wtedy wyskakuje komunikat.
@mahestro

@denwood: na trasie do Dubrownika, jadąc samochodem przez ten nowy most, omijający Czarnogórę, mimo wszystko chwyciło na chwilę wszystkim na pokładzie jakiś nadajnik z Czarnogóry właśnie. Łączny koszt dla czterech osób: ponad 1500 zł. Gdy rok temu interesowałem się, jak zrobić, żeby zezwolić na roaming, ale tylko w UE to niby się nie da.


Jak ty jechałeś do Dubrownika, że nowym mostem omijałeś Czarnogórę? ( ͡° ͜ʖ ͡
Jak ty jechałeś do Dubrownika, że nowym mostem omijałeś Czarnogórę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@szynka_reksia: to był bardzo długi most z punktem widokowym na Czarnogórę. No oczywiście, że chodziło o Bośnię. Do Czarnogóry też jechaliśmy, później, ale już mądrzejsi i z wyłączonym dostępem do Internetu. Pomyliłem te dwa kraje, przepraszam.
@denwood: Mi kiedyś tyle nabiły google mapsy jak jeździłem rowerem niedaleko granicy z Białorusią. Na szczęście plus miał blokadę na 250 złotych, a potem i tak dobrzy ludzie rozpatrzyli pozytywnie reklamację
Drogie Mirasy i Mirabelki, z racji że trochę siedzę w temacie, dodam od siebie 3 grosze i trochę protipow na wyjazdy po za UE. Mam nadzieję, że komuś pomogę i pomoże to zaoszczędzić nie raz duży pieniądz

@denwood: można ten limit zmienić w Play lub całkowicie wyłączyć roaming danych w roamingu. Polecam też wyłączać u operatora pocztę głosowa, za każdym razem na wyjazd po za UE. Sam fakt tego że będąc