Wpis z mikrobloga

No i wyjaśnili w debacie tego lolka z konfederacji, który powołał się na systemy ochrony zdrowia w Niemczech i Czechach, że te kraje wydają znacznie więcej na ochronę zdrowia niż Polska.

Dla wyjaśnienia składka zdrowotna:
- w Niemczech to 14,6%
- w Czechach to 13,5%
- w Polsce to 9%

Tymczasem Konfederacja okłamuje wyborców, że za te same pieniądze zrobi cudza z ochroną zdrowia w Polsce...

Polecam mój wpis z czerwca o propozycji "reformy" ochrony zdrowia według Konfederacji:
https://wykop.pl/wpis/71867123/ochrona-zdrowia-wedlug-konfederacji-to-totalna-sci

#konfederacja #zdrowie #bekazkonfederacji #bekazprawakow #polityka #debata
Jarusek - No i wyjaśnili w debacie tego lolka z konfederacji, który powołał się na sy...

źródło: d153b4ff2b3ad625ebb75a91721a199e04f484188c88a2db445e91f3abb0b003

Pobierz
  • 41
  • 1
@Megidox: taka jest fejkowa argumentacja konfederacji. Tymczasem prawda jest taka, że mamy strasznie niedofinansowaną ochronę zdrowia i jeśli lolek z konfederacji powołuje się na Niemcy lub Czechy to niech powie szczerze o ile więcej oni wydają na ochronę zdrowia od Polski.
@Jarusek: Ekspertem od ekonomii i zdrowia nie jestem ale widząc ile jestem w stanie załatwić za koszt(laczny mój i pracodawcy) luxmedu/medicover a to co daje mi NFZ (odłączając SOR bo tu nie powinno się patrzeć na koszty) to uważam że jest to jakiś pomysł na lepsze funkcjonowanie branży medycznej
@Marek_Licyniusz_Krassus: Wiem, I nie mam tak ematycznego podejścia żeby poza SOR sponsorowac coś innym obcym bez mojej decyzji.
@Jarusek jak to się odnosi do np ubezpieczeń samochodowych gdzie za auto warte x pln placisz 0.1 wartości rocznie ubezpieczenia ci przekłada się na ryzyko ubezpieczyciela że cos może się #!$%@?ć ?
  • 1
Wiem, I nie mam tak ematycznego podejścia żeby poza SOR sponsorowac coś innym obcym bez mojej decyzji.

@Megidox: ale wiesz, że jak trafisz do szpitala to inni będą sponsorować twój pobyt w nim?

jak to się odnosi do np ubezpieczeń samochodowych gdzie za auto warte x pln placisz 0.1 wartości rocznie ubezpieczenia ci przekłada się na ryzyko ubezpieczyciela że cos może się #!$%@?ć ?

@Megidox: kolizje samochodowe zdarzają się rzadziej
@Warrior_97: Ciężko znaleźć naprawdę merytorycznego eksperta od wszystkiego bo jak ktoś jest od wszystkiego to jest od niczego :) Dlatego warto rozmawiać lub pytać na argumenty a nie na partie bo KAŻDA ma na celu tylko złapać jak najwięcej głosów zmienieniajac pogląd co tydzień. Szkoda ze nasz kraj dzieli się na to kto za kim a nie KTO ma jakiego poglądy na KONKRETNY temat
@Jarusek: Ja widziałbym to jako składał na SOR obowiązkowa natomiast na resztę leczenia właśnie firmy prywatne.

Ps. Aktualnie jedyny głos jakiego jestem pewien to zaorać WSZYSTKIE PARTIE i tworzyć organy eksperckie bez polityków których przez całe życie jest bycie politykiem wypowiadajacyn się o wszystkim jednocześnie nie wiedząc nic
  • 0
@Megidox: ale wiesz, że SOR to jest taki oddział przyjęć. Oni tam nie leczą, oni tam wstępnie diagnozują ludzi i kierują ich na konkretne odziały szpitalne. Serio jesteś mocno odrealniony.
  • 0
@Megidox: twój mózg to jeden wielki skrót myślowy XD już lepiej więcej nie wymyślaj, lepiej pomyśl, że konfederacja chce żeby ubezpieczyciele leczyli nas w taki sposób jak naprawiają samochody w ramach oc - najniższym kosztem, najgorszymi częściami, w warsztacie januszex - liczy się tylko zysk ubezpieczyciela.
@Jarusek: Kiedy Wy zrozumiecie że nie odnoszę się do partii politycznych a o konkretne merytoryczne tematy? Dlaczego ludzie nie mogą rozmawiać o konkretnych tematach a wszystko sprowadzaja się do konkretnej partii? W naszym kraju z kartonu nie ma dla mnie partii której bym powiedział " Stoje za Wami murem jako psychofan" dlatego w tematach na których się nie znam staram się dowiedzieć jak najwięcej żeby na koniec podjąć miejsce w wpisać
  • 0
@Megidox: dlatego ja Ci mówię, że jak się na temacie nie znasz to nie wymyślaj. Ponadto mówię Ci co o tym temacie mówi akurat ta konkretna partia.
A tak ogólnie to nasza ochrona zdrowia boryka się z wieloma problemami:
- niedofinansowaniem
- kompletnym brakiem finansowania wielu procedur, stąd np. liczne zbiórki na leczenie
- deficytem lekarzy, specjalistów, radiologów itd.