Wpis z mikrobloga

Temat #hybrydy i #szukamauta
Mocniej zainteresowałem się tematem hybryd pod kątem zakupu kolejnego samochodu i szukam czegoś w tym segmencie. Samochód używany, budżet to max 90k, interesują mnie mniejsze SUVy / crossovery tylko w automacie.
Podobno najlepsze hybrydy robi Toyota ale C-HR odpada, RAV4 za wysokie progi. Myślę, że corolla/ yaris cross też byłoby ciężko ale mogę się mylić.
Samochodem który wpadł mi w oko jest Hyundai Kona ale ma okropnie malutki bagażnik.
Możecie mi coś polecić na co mógłbym zwrócić uwagę? Co więcej, jak ogółem spisują się hybrydy - polecacie/ odradzacie?
#samochody #kupieauto #szukamauta #kupnosamochodu #motoryzacja #samochod #toyota #hyundai #kona #otomoto
  • 4
@Kermii: Podobno nowa generacja Corolli ma 180KM i kombi. Z daleka brzmi dobrze, ale jeździłem Corollą 140KM i zbierała się gorzej niż manual 120KM 1.6 benzyna. Miałem CVT bez hybrydy i dało się jeździć, ale brak hamowania silnikiem. Hybryda w tym pomaga. Nie słyszałem o innych hybrydach, które byłyby dobre oprócz Porsche i AMG One, ale podejrzewam, że są poza budżetem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kermii: Kona to straszny plastik w środku.

Może obczaj hondę HRV? Na jeździe testowej zrobiła przyjemne wrażenie, tylko nie wiem czy znajdziesz w tym budżecie.

(edit: widzę, że najtańsza używka na otomoto kosztuje 127k więc odpada)