Wpis z mikrobloga

Mam pewien problem nurtujący mnie od dłuższego czasu

W 2022 roku założyłem firmę wraz z moim wspólnikiem, która wygenerowała 2 bańki w pierwszym roku, a w tym już znacznie przekroczyliśmy ten wynik. Koszty wzrosły zarobki nie bardzo, ale stawiamy na to żeby doprowadzić go maksymalnie do pewnej samowystarczalności i wiemy, że jest pewien sufit, którego nie będziemy w stanie przeskoczyć przy polskim rynku i jednym produkcie w ofercie. W samym rynku ciężko znaleźć inny produkt o podobnie wysokiej rentowności więc nie staramy się nic innego wprowadzić.

Do czego zmierzam i jaki jest problem nurtujący mnie już długo?

Mimo rożnego rodzaju pomysłów, nie skończonych biznesplanow i rozpoczętych nowych projektów nic innego biznesowo mi jeszcze nie wyszło jak ten pierwszy projekt. Bardzo szybko nowe pomysły czy „projekty” umierają tak szybko jak się urodzą.

Pytanie czy lepiej robić to w co jest się już dobrym i to rozwijać czy szukać nowych rzeczy albo jeżeli szukać to jak szukać ich lepiej i w co wchodzić tak żeby to nie umierało tak szybko jak się pojawiło.

Jestem dobrym sprzedawcą i na tym się znam. Tak mało albo aż.

#biznes #sprzedaz #pieniadze
  • 6
  • Odpowiedz
@Mlody_materialista: Ciśnij na maksa jeden udany projekt i generuj tyle zysku ile się da. Nadwyżki inwestuj w akcje spółek dywidendowych - jak interes się skończy to nadal będziesz miał dużą poduszkę finansową generującą regularne dochody i zyskującą na wartości. Jak ci w końcu zaskoczy kolejny biznes to uplynnisz część akcji i w niego zainwestujesz żeby znowu móc kupować akcje spółek.
  • Odpowiedz
Trzymając się jednej rzeczy osiągniesz przewaagę komparatywną, nad konkurentami. Jest to jedna z strategii którą możesz obrać. Łapanie kilku srok za ogon nie przekłada się na mistrzostwo i ciężko jest być naj naj lepszym w kilku rzeczach niż w jednej. Pomyśl nad restrukturyzacją, optymalizuj koszty, może coś z zarządzania jakością i do przodu ;) 2 bańki to całkiem sporo jak na pierwszy rok czy dwa. Jaką EBITDĘ wygenerowaliście?
  • Odpowiedz