Wpis z mikrobloga

Odcinek Breaking Bad „Ozymandias” uznawany jest za najlepszy odcinek w historii telewizji i wciąż jako jedyny ma ocenę 10/10 na IMDB.

Słowo "Ozymandias" jest znane z wiersza Percy'ego Shelleya opublikowanego w 1818 roku, w którym wizerunek posągu Ozymandiasza opisuje nieunikniony upadek wszystkich przywódców i imperiów, niezależnie od tego, jak potężni byli w swoich czasach. W serialu widzimy Waltera White'a upadającego na piasek, jak to miało miejsce w przypadku słynnego posągu. W 2013 roku Breaking Bad wydało krótki film promocyjny, w którym Bryan Cranston przeczytał cały wiersz.

Dzisiaj mija 10 lat od premiery tego odcinka

#seriale #breakingbad #ciekawostki
Castellano - Odcinek Breaking Bad „Ozymandias” uznawany jest za najlepszy odcinek w h...

źródło: 379098139_677376504397597_8630398518276305753_n

Pobierz
  • 134
  • Odpowiedz
407 Proxy Authentication Required"


@dcz1337: ten odcinek który przytoczyłeś to w mojej ocenie jest wyższy poziom. Został nagrany w "teatralnym" stylu i zupełnie inaczej wywołuje emocje u widza, kiedy Ozymandias ma holiwoodzki vibe. Żeby nie było bardzo lubię bb :)
  • Odpowiedz
@Castellano faktycznie nie można zarzucić temu odcinkowi, że chociaż jedna scena, jedno zdjęcie, jeden dialog jest tam zbędny, skopany albo powinien być poprawiony.
Osobiście natrafiłam na ten serial w 2016 roku i po raz pierwszy go oglądałam. Jak on mi się wtedy nie podobał, każdy odcinek był męka i torturą, nie rozumiałam skąd tak wysokie noty, takie zachwyty. Trzeci sezon to oglądałam kilka miesięcy, bo nie mogłam tego przełknąć.
Do serialu wróciłam
  • Odpowiedz
@Castellano faktycznie nie można zarzucić temu odcinkowi, że chociaż jedna scena, jedno zdjęcie, jeden dialog jest tam zbędny, skopany albo powinien być poprawiony.
Osobiście natrafiłam na ten serial w 2016 roku i po raz pierwszy go oglądałam. Jak on mi się wtedy nie podobał, każdy odcinek był męka i torturą, nie rozumiałam skąd tak wysokie noty, takie zachwyty. Trzeci sezon to oglądałam kilka miesięcy, bo nie mogłam tego przełknąć, ale obejrzałam w
  • Odpowiedz
Dodajmy, że postać Waltera White jest nierozłącznie powiązana z merykańskim poetą Waltem Whitmanem i jego twórczością

W jednym z odcinków, czyta lub ma w rękach zbiór jego poezji.

I równiez, któryś z odcinków nawiązuje bezpośrednio do twórczości poety.
  • Odpowiedz
  • 0
Ciekawe, ciekawe...ale to był ten odcinek z bardzo nieudolną sceną strzelaniny niczym z "Drużyny A"?
  • Odpowiedz