Wpis z mikrobloga

Odcinek Breaking Bad „Ozymandias” uznawany jest za najlepszy odcinek w historii telewizji i wciąż jako jedyny ma ocenę 10/10 na IMDB.

Słowo "Ozymandias" jest znane z wiersza Percy'ego Shelleya opublikowanego w 1818 roku, w którym wizerunek posągu Ozymandiasza opisuje nieunikniony upadek wszystkich przywódców i imperiów, niezależnie od tego, jak potężni byli w swoich czasach. W serialu widzimy Waltera White'a upadającego na piasek, jak to miało miejsce w przypadku słynnego posągu. W 2013 roku Breaking Bad wydało krótki film promocyjny, w którym Bryan Cranston przeczytał cały wiersz.

Dzisiaj mija 10 lat od premiery tego odcinka

#seriale #breakingbad #ciekawostki
Castellano - Odcinek Breaking Bad „Ozymandias” uznawany jest za najlepszy odcinek w h...

źródło: 379098139_677376504397597_8630398518276305753_n

Pobierz
  • 134
Ok, ma 10, ale sporo ludzi uważa, że najlepszym epizodem w historii był "407 Proxy Authentication Required" w serialu "Mr Robot"


@dcz1337: O, to mnie zaskoczyłeś, że jest 4 sezon, ja niestety na początku 3 sezonu wymiękłem, zrobił się zbyt pokręcony.
@Castellano: 10lat... pamiętam jak oglądałem taki dziwny nowy serial, który rozkręcił się dopiero pod koniec 1 sezonu, a w środku oglądania w ogóle zastanawiałem się czy będzie drugi sezon... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ok, ma 10, ale sporo ludzi uważa, że najlepszym epizodem w historii był "407 Proxy Authentication Required" w serialu "Mr Robot", tyle, że to nie był tak popularny serial, trudniejszy w zrozumieniu (bardzo trudny), i w sumie o niszowej tematyce, więc ocena 9.9 (prawie 10) jest NIESAMOWITA jak na taką niszową i trudną tematykę.


@dcz1337: Prawdę mówiąc trzeba mieć niezwykle wysokie IQ żeby zrozumieć "Ricka i Morty'ego". Humor jest niesamowicie subtelny