Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy: kupiłem kamerę tp-link tapo c200. Nie ma mnie podglądać żaden chinczyk: Chce żeby działała wyłącznie w sieci lokalnej, ale w aplikacji nie ma takiej opcji. Szukam sposobu jak zablokować jej wszystkie opcje "cloudowe".
Pierwszym pomysłem było zablokowanie kamerze dostępu do internetu z dopuszczeniem tylko do sieci lokalnej, ale mój router okazuje się na to nie pozwalać (również zbyt mało pamięci na openwrt): jedyna opcja access control ale blokuje to również dostęp w sieci lokalnej.
Drugim poszukiwanie alternatywnego firmware dla kamery, ale również nic sensownego nie widzę.
Wierze w was, że macie pomysł co z tym zrobić
#programowanie #sysadmin #linux #bezpieczenstwo #siecikomputerowe #tplink #kamera #router
  • 11
  • Odpowiedz
@marcus777 możesz spróbować zapakować jakieś stare openwrt bez luci, albo zmienić router. Może masz opcję zrobić dmz i zablokować jej dostęp do internetu, np. na modemie ISP, albo na samym routerze
  • Odpowiedz
@marcus777: Ja w swojej powyłączałem wszystko co się dało a i tak szły sesje do neta i to zapięte na stałe wiec może nawet tunel był. W końcu zrobiłem dedykowany vlan z zablokowanym wyjściem do czegokolwiek i tam je wrzuciłem i mam spokój.
  • Odpowiedz
@marcus777: spróbuj połączyć się z routerem przez ssh. Wtedy możesz przydzielić kamerze IP według MACa, a potem wszystkie połączenia z tego IP do Internetu zablokujesz.
  • Odpowiedz