Wpis z mikrobloga

@Sh3rI0ck: mam oneblade od jakichs 6lat, polecam. Jest pare koncowek o roznych dlugosciach do brody, koncowka do intymnych, pod pachy itd. Rzuc okiem przed kupnem jakie koncowki sa w Twoim zestawie, bo jak ja kupowalem, to byly tylko koncowki do brody. Reszte kupilem w jakims smiesznym zestawie w media markt.

Musisz tylko pamietac ze oneblade NIE GOLI do czysta. Zostana wloski o dlugosci 1/10mm, ale one tam caly czas
@Sh3rI0ck: walić wielorazówki, są drogie i nie bardzo widzę w czym mają być lepsze od jednorazówek.
Ja korzysam z Wilkinsona, jak zaczyna szarpać wywalam i jest git. Bardzo dobrze golą, w ogóle nie musze nawet korzystać z kremu/żelu do golenia, a zawsze miałem cholernie delikatną skórę na twarzy i problemy przy goleniu jak używałem żiletów.
enron - @Sh3rI0ck: walić wielorazówki, są drogie i nie bardzo widzę w czym mają być l...

źródło: 8-X-MASZYNKA-JEDNORAZOWA-WILKINSON-XTREME-3-OSTRZA

Pobierz
@Sh3rI0ck: Nie brałeś pod uwagę może maszynki na żyletki? Ja bardzo byłem sceptyczny do takich maszynek dopóki nie przetestowałem na sobie 3 modeli. W moim przypadku twarz znacznie lepiej znosi golenie tym, niż wszelkimi wynalazkami typu "potrójne ostrza" itd., które defacto bardziej podrażniają twarz z tego względu, że za jednym pociągnięciem twarz ma kontakt z ostrzem 3x. M.in. dlatego, że zawsze masz top ostrze jedno pociągnięcie zostawia 0 włosa. A jak
b.....n - @Sh3rI0ck: Nie brałeś pod uwagę może maszynki na żyletki? Ja bardzo byłem s...

źródło: pedzel-golenie-maszynka-orac8mne5rudbui4puwph6zzxnin7r0ads1cu1r26q

Pobierz
@Sh3rI0ck: A myślałeś o zapuszczeniu brody? Bo ja też ciągle chodziłem z podrażnioną skórą na twarzy pomimo próbowania różnych maszynek. W którymś momencie powiedziałem dość i zapuściłem raczej umiarkowanie drwalowską brodę, a i tak wyglądam lepiej niż wcześniej, nie chodzę już z czerwonym i świecącym ryjem, nie wydaję pieniędzy na ostrza i przede wszystkim golenie zajmuje mi kilka minut trymerem raz na tydzień-dwa zamiast codziennej męczarni z maszynką.
@Anoniemamowy: ten one blade to się nadaje do wyrównania zarostu, jedno cięcie brody na "zero" i ostrze ledwo co wyrabia.
A tanie nie są.

Używam pewnie z 5 lat ale od jakiegoś czasu szukam czegoś co nie będzie tępe po 1 użyciu.
@Sh3rI0ck do zera i bez podrażnień? Maszynka na żyletki, ale tu musi być już piana kręcona z kremu lub mydła, bo żel lub pianka nie są wystarczająco tłuste do takiego golenia. Kilka ostrzy w maszyniach to marketing. Co mniej podrażni skórę? Jedno ostrze, którym przesuwasz po twarzy maks. 3 razy (z włosem, na ukos i pod włos) czy pięć ostrzy, którymi #!$%@? w jedną stronę kilka razy? ;)
@Sh3rI0ck nie pomogę ale do intymnych i całego ciała mam philipsa za 150zl i pięknie jedzie. Do twarzy to używam taka dobra maszynkę do włosów bo nie jadę na zero. Ale fakt społeczność daje radę ;)
@Sh3rI0ck jak zyletkowe to Wilkinson z 5-ma ostrzami a jak elektryczne to braun series 3


@cr6d: co do elektrycznych to właśnie nie braun. Swego czasu chciałem kupić ojcu kolejnego brauna, ale sprzedawca polecił golarkę panasonica... i takich peanów jak na temat tego panasonica dawno się nie nasłuchałem :)
@enron: ja brauna uzywalem wczesniej do golenia twarzy a teraz gole nią cała głowe, golilem też ręce i brzuch i sprawowała i sprawuje się świetnie, dlatego też ją polecam bo wiem ze jest super. nie polecał bym na pewno elektrykow z okrągłymi koncowkami a z prostą folia tnącą
@cr6d: philipsy z kółeczkami też miałem i potwierdzam że niespecjalnie to fajne. Panasonici są właśnie z folią tnącą, jak brauny - z relacji osób którym kupiłem takiego panasonica wynika, że goli dużo dokładniej niż braun, którym ciężko się tak naprawdę do zera golnąć (no chyba że jakaś tip-top wersja za pierdyliony złociszy).