Wpis z mikrobloga

@Juzef_z_Ortografu: wiesz co szczerze to tylko proporcje wody i maki pilnuje. A drozdze, sol, olive, czy czasami cukier daje na oko. Bede masteryzowal swoj przepis ale to duzo testow jeszcze przede mna. Narazie robie placki "byle jak". Mysle ze sekretem jest dobrej jakosci maka (narazie nie mam swojej ulubionej. Kupuje kazda znana po kolei narazie). I przede wszsystkim piecyk do Pizzy ktory sie nagrzewa do 400 stopni. Moj jest na prad.
@Juzef_z_Ortografu: Ok no wiec co do sosu. Akurat jestem na tyle walniety ze lubie dobre jedzenie. Jadlem pizze u prawdziwych szefow i wlochow. Z tego co widze te orginalne wloskie pizze zawsze maja sos ktory jest po prostu "zmielonym pomidorem z lekka iloscia soli i oliwy" to jest orginalny sos. Wszystko inne to wymysly. Ale dla mnie to stanowczo za malo smaku! lubie wyraziste sosy, duzo bazyli, duzo oregano, duzo czosnku
NaxZST - @JuzefzOrtografu: Ok no wiec co do sosu. Akurat jestem na tyle walniety ze l...

źródło: Image on 2023-10-04 11.24.23 am

Pobierz
@Juzef_z_Ortografu: Oliwe tez testowalem. Kupowalem takie w cenie dobrej whisky - ale to przesada. Po prostu ciekawily mnie na poczatku. Testowalem duzo ale mam tylko nr1 - nie ma Top. Ta jest po prostu idealna - tak mi sie wydaje.

lubie Olive ktora nie pachnie za mocno, jest zblizona do oleju, o ladnym kolorze i ktora nie kosztuje milionow i jest dostepna przynajmniej w paru sklepach. Masz opcje 500ml i idzie
NaxZST - @JuzefzOrtografu: Oliwe tez testowalem. Kupowalem takie w cenie dobrej whisk...

źródło: Image on 2023-10-04 11.24.52 am

Pobierz
@Juzef_z_Ortografu :
Rozgrzana oliwa w małym garnku (1l)
Do tego czosnek - mój afrodyzjak wiec nie ma limitu dla mnie.
Jak tylko się zarumieni czosnek (ale tylko jak zobaczysz pierwsze rumieńce(!) bo później to jest gorzko i bardziej gorzko) to dodajesz sos.

Na małym gazie wtedy już dodajesz ile chcesz oregano, pieprz i soli i odstawiasz.

Sol - bardzo mało, bo sosy i tak słone są - a przypadku mojego nr 1
@Juzef_z_Ortografu: Uwaga "Dawtona Sos do Pizzy z ziolami" to calkiem cos innego niz "Dawtona - Pomidory krojone z ziolami"

Ten ich sos do Pizzy jest wlasnie chyba z jakims przecierem bo strasznie ketchupowo daje. Ale Pomodory krojone to inna bajka - wg. mnie. Wyporobuj oby dwa sosy i sam sie przekonaj