Wpis z mikrobloga

@Nemayu Nie obejrzałem całości, bo ang rozumiem tak piąte, przez dziesiąte, ale myślę, że uchwyciłem sens. Często kiedy sam sugeruję zakup samotnym osobom "lalkę", spotykam się z określeniami typu "to worek na spermę" i nie mieści im się w głowie jak "takie coś", może zastąpić "zdrowy związek z prawdziwą kobietą". Kłopot w tym, że spora ilość współczesnych Polek jest bardzo płytka i samolubna i nigdy nie patrzą na " dobro" mężczyzny (zwykle
@wojtek-m: Najciekawsze było porównanie przez House'a, zachowań innych osób do posiadania takiej lalki. Robią różne rzeczy, aby unikać związku i odrzucenia, aby zapewnić sobie jakieś emocje, przywiązanie - tak samo jak posiadanie takiej lalki.
Nawet przyrównał to do posiadania zwierząt i religii. Te same potrzeby, to samo rozwiązanie.

2:20
@Nemayu Serial poruszył problem społeczny, który jest znacznie szerszy niż jakiś skrót sytuacyjny. Ludzie w związkach, potrafią kupować sobie lalki, kiedy kobieta nie chce z nimi współżyć, nie tylko ci bojący się "odrzucenia". Sprawy nie da się spłycić do ludzi " bojących" się życia, czy innych twierdzeń. Ludzie w związkach z kobietami potrafią wybrać jednak lalkę. Psychologia z początków XX wieku raczej nie rozważała takich sytuacji.
@wojtek-m: Jeśli oglądasz na telefonie, to możliwe, że musisz w opcjach przeglądarki wymusić wersję na komputery.

Bywa i tak, że takie tłumaczenie można wybrać, ale nie ma tam z jakiegoś powodu polskiego. Wymuszenie wersji na komputery tutaj pomaga.
@wojtek-m: Tutaj akurat pacjent miał taką historię, a nie inną i pasowało to też do sytuacji ludzi z zespołu House'a. Porównanie do zwierząt i religii zakładało jednak inną potrzebę, ale to edytowałem i dopisałem później.