Wpis z mikrobloga

Od września przeszedłem w górach 180 kilometrów. Suma wejść 7472 metrów. Dobry wynik, ale to wciąż tylko budowanie formy do Potrójnej Korony Śnieżnickiej. Do końca października stuknie 300 kilometrów i 10000 metrów sumy wejść.
Tym razem wybraliśmy żmudne i nudne nabijanie kilometrów w Karkonoszach. Okolice Śnieżki są okrutne dla psychiki. Kompletnie nic się tam nie działo. Na to też trzeba być jednak przygotowanym i walkę ze znudzeniem przekuwać w motywację do szybszego powrotu do domu.

Co kompletnie odmieniło moje życie - KIJKI !!! Niesamowite. Pierwsze użycie, ręce bolą, używałem ich przez większą część trasy i z precyzją. Po raz pierwszy w życiu po spacerze dalszym niż 30 kilometrów nie bolały mnie kolana. Nienawidzę schodzić, niezależnie od nachylenia trasy, zejścia zawsze są najgorsze. No może się to zmieni. Kijki to Gabel Stretch Lite, aluminium, waga 200 g. System odpinania rękawiczek guzikiem jest bardzo przydatny, a same mocowanie między kciukiem a palcem wskazującym umożliwia sterowanie kijkami delikatnym ruchem dłoni, przez co w ogóle nie muszę ich trzymać, czyli dłoń się nie poci. Fizany Compact również polecam, bo są jeszcze lżejsze o 40 g, kumpel zadowolony, no i są składane w 2 miejscach, a moje tylko w jednym,.

LINK DO TRASY
Data: 2023-10-01
Start: 7:15 / Koniec: 19:05
Czas wyprawy: 11 godzin 50 minut
Dystans: 41.7 km (mierzone Suunto 9 Peak)
Suma podejść: ok. 1893 m / Suma zejść: ok. 1899 m

#gory #trekking #sniezka #sudety
#redtrekking - mój tag do czarno/obserwowania
red7000 - Od września przeszedłem w górach 180 kilometrów. Suma wejść 7472 metrów. Do...

źródło: 384498701_362527116100890_7213934113651818137_n

Pobierz
  • 5
via Android
  • 0
@mirunek Scarpa Zodiac Plus GTX na mokre i 45 km+ a na takie krótsze i suche mam Salomon X Ward GTX. Są wersje bez GTX, bardziej przewiewne, ale omijam główne szlaki, więc ten GTX się przydaje.

W Scarpie stopa się czuje, jak w brzuchu mamusi. Jest wiele punktów wiązań, gdzie można sobie poluzować, zacieśnić. Po 500 km widać trochę zużycie, ale nie ma tragedii. Jak używam, tak mam. Nikt mi nie kazał
via Android
  • 0
@mirunek ból stóp, to akurat moze nie być problem samego buta, a braku wyćwiczenia, nieprzyzwyczajenia, trudny teren, wkładka za cienka, jest sporo, a to tylko 20 km, generalnie stopy zawsze bolą, ale po 40 :S