Wpis z mikrobloga

Proszę Państwa co myślicie na temat cen LEGO? Są odpowiednie, czy za drogie? Jak są fajne promocje na promoklockach to kupie córce, czasem na zapas chowam do szafy i jest w miarę spoko. Dotyczy to oczywiście niedużych zestawów do 200 zł. Jednak jak człowiek chciałby kupić sobie coś z serii dla dorosłych albo coś co ma trochę więcej klocków, przy czym można spędzić kilka wieczorów to przynajmniej mnie krew zalewa... Chciałem sobie sprawić na urodziny Zmechanizowaną Latarnię Morską, ale cena mnie skutecznie odstraszyła. Na premierę 1400 bez złotówki, teraz coś koło 1200 zł. Szczerze mówiąc nie wiem czy jest tyle warta.

Po raz pierwszy zamówiłem od chińczyka zestaw (dla siebie wspomnianą latarnię). Tak wiem kradzież, złodziejstwo, oszustwo itd, ale nie każdy jest mitycznym progamistą15k, ale LEGO i tak notuje ciągłe wzrosty.

#lego
  • 21
@katolewak: cena jest jaka jest, nie wiem jak z jakością u żółtej "konkurencji", ale jedno jest pewne. Nie będę płacił komuś, za kradzież. Imho, to nie lego za dużo kasuje, tylko my za mało zarabiamy. Dla mnie większym problemem jest dyskontynuacja modeli, i szalejące wtedy ceny na rynku wtórnym, i jedynie tutaj upatrywałbym jakiegoś sensu w zakupie chinczyka.
@katolewak niepopularna opinia :

W Europie ceny utrzymują się od lat 90 na podobnym poziomie w stosunku do siły nabywczej.
W Polsce lego nigdy nie było tańsze niż jest teraz.

Oczywiście są serie droższe i tańsze, kiedyś tych droższych, na licencji lub ekskluzywnych (z mniejszym wolumenem produkcji) albo nie było wcale albo było niewiele i stąd średnia cena wypuszczanych rocznie zestawów wzrosła.
oczy i ręce mi nie odpadają,


@katolewak: Jeszcze.

Widzę tylko jedną możliwość zakupu chińskich klocków z niewiadomego pochodzenia - jeśli jest to autorski zestaw wymyślony przez małe chińskie rączki a nie #!$%@? projektu Lego.

nie każdy jest mitycznym progamistą15k, ale LEGO i tak notuje ciągłe wzrosty.


Bez komentarza.
Jeszcze.


@mroznykasztan: a co miałoby się stać? Może duńskie klocki to plastikowe złoto, ale każdy inny producent używa ABSu

@katolewak: Kupowanie podróbek wycofanych zestawów lub jakieś inne ich autorskie zestawy jest moralnie ok. Lepiej żeby Pan Chińczyk (specjalnie z dużej) zarobił niż zabawkowy "inwestor".
Zwłaszcza że na rynku #!$%@? klockowych (w przeciwieństwie do ciuchowych) nikt nie ukrywa że to są podróbki i nie sprzedaje jako legitne.

Kupowanie aktualnych już nie,