Wpis z mikrobloga

Hej, padła mi stara karta graficzna - AMD Radeon R9 280X. Chciałbym kupić coś możliwie taniego o podobnych osiągach - stara karta wystarczała by pociągnąć np BF4, BF1 na ultra, GTA V na maksimum czy War Thundera na prawie najwyższych ustawieniach.

Pozostałe podzespoły: Intel(R) Core(TM) i7-3820 CPU @ 3.60GHz, 16GB Ramu, Płyta główna Gigabyte X79-UD3
Co polecacie?
#komputery #technologia #kartagraficzna #gpu #amd #nvidia
  • 17
@nowywinternetach: Trochę poleciałeś kolego, ja miałem i7-3770 + r9 390X i to fajnie chodziło, dopiero się to przestaje skalować jak zapodajesz mocniejszy procesor lub kartę. Jak wymieniłem grafikę na RTX 2070 Super to z powodu procka dużo FPS mi nie skoczyłem dopiero jak przeskoczyłem na i5-11600K to ilość fps się podwoiła.
Do tego procka co OP pisze, wystarczy GTX 970 za 200 zł, nie ma co cudować.
Te GTX 1050 Ti
ja miałem i7-3770 + r9 390X i to fajnie chodziło


@Pabick: Fajnie mogło chodzić, co nie znaczy, że ten 390X również fajniej by nie chodził na lepszym procku. To są stare graty. Ja miałem 4790K i 1660 Super mi dusił, a 4790K to lepszy procesor od tych co mieliście.

Zresztą by zbadać czy był bottleneck musiałbyś monitorować w każdej grze użycie GPU. U mnie np w mass effect andromeda zbijało do
@nowywinternetach: Wg testów, r9 390X większych cudów nie robił z szybszymi prockami, to był akurat taki złoty środek.
Miałeś procesor o 15-20% szybszy, ale i karta była o 30-40% wydajniejsza od mojej.
W bardziej wymagających tytułach to i tak nie ma większego znaczenia.
Aby zyskać konkretny skok w nowych grach, trzeba było zwyczajnie wymienić procka z i7-3770 na i5-11600K i grafę z R9 390X na RTX 2070S by miało to jakiś
W 800 fps do tego, bez stutteringu pewnie, no no.


@nowywinternetach: Normalnie w okolicach 60 FPS.

Nie wiem co chcesz udowodnić tym postem, bo chyba nie że bottleneck nie istnieje?


Bottleneck to nie jest magiczna cyferka która w każdej sytuacji wyznacza które GPU brać a które nie. Ze słabszym prockiem od OPa bez problemu gram w najnowsze gry przy całkiem mocnej karcie. A jak OP weźmie minimum RTX 2000 lub RX
L3gion - >W 800 fps do tego, bez stutteringu pewnie, no no. 

@nowywinternetach: Norm...
@L3gion: Czyli lepiej mieć 183fps niż 418 jak w tym teście i mówić że jest w porządku.

No ok, tylko to ewidentnie kilkukrotne zaniżona wydajność karty.

Normalnie w okolicach 60 FPS.


Bardzo chętnie zobaczę filmik z msi afterburner, użycie gpu, procka, 0.1% i 1% lows podczas strzelanin i szybkiego przejazdu samochodem.
Czyli lepiej mieć 183fps niż 418 jak w tym teście i mówić że jest w porządku.


@nowywinternetach: Skoro to dalej wynik sporo lepszy niż gdyby wykorzystać o wiele słabsze GPU bo tak wychodzi z wykresiku... to tak, jest w porządku.

Karta X bottleneckowana do poziomu 80 czy nawet 50% może być wciąż sporo wydajniejsza niż karta Y w 100% dopasowana do konkretnego procesora. I nie piszę tego żeby się z tobą
@L3gion: Dla mnie to bezsens bo cenowo to się nie spina. Gdyby cena była nieznacznie różniąca się to oczywiście plusem byłoby mieć wyniki trochę lepsze i nie przejmować się, że powinno być 3x więcej fps. A tak mamy kasę często 3x do góry, a fps 10% lepszy niż na karcie dużo tańszej.

Naprawdę sensu nie widzę. To taka próba pocieszania się, że w sumie nie jest tak źle mimo bottlenecka. No
@nowywinternetach: w 2017 przeszedłem z GTX970 na GTX 1080TI (wydajność RTX3060/RTX2070) i CPU i5 z 3Gen chyba tylko coś 4C/4HT, w grach realnie było to x2 więcej fps. Po czym przeszedłem na R7 2700X, a zmieniłem jedynie by w BF1 czy tam w BFV nie mieć mikro przycięć bo to był tylko 4 rdzeniowy bez HT (gdyby miał HT to po czasie wiem że bym nie zmieniał tego CPU). A demonem