Wpis z mikrobloga

Zepsuła mi się #drukarka3d, nie ma ktoś do polecenia jakiegoś serwisanta na #slask #katowice i okolice do kogo można by ją oddać na naprawę? Może jakiś Mirek z okolicy byłby zainteresowany to obadać za zapłatę? Pacjent to prusa mk3 i próbowałem sam walczyć ale chyba poległem, mam problemy z osią y, jak nie z nią to nie mogę ukończyć procesu konfiguracji, a jak nawet przejdzie to podczas druku potrafi się zacząć zacinać przepływ filamentu i zaczyna odbijać go w ekstruderze co powoduje braki w druku albo jest poszarpany. Raz już myślałem po przeczyszczeniu wszystkiego że się udało, ale problem wrócił gdzie i rurka ptfe jest drożna i głowica i grzałka hotendu. Potrzeba do tego chyba kogoś kto kilka drukarek już miał żeby spojrzał swoim okiem. Znalazłem na razie finnotech z firm w okolicy
#druk3d #drukarki3d #pytanie
  • 7
  • 0
@Foxlifejenkins: Tutaj tak, dziwny serwis tzn. masz na myśli że niewiadomo gdzie trafię i co mi tam powiedzą że się zepsuło tj. masz obawy że mi narobią więcej niż to faktycznie było potrzeba kosztów? Czy co masz na myśli?
Jeśli chodzi o serwis prusy, to oczywiście że z tego korzystałem. Jak na razie chat ani forum ani poradniki mi nie pomogły.
  • 0
@sirgorn: sorki za późną odpowiedź - masz na myśli że kawałek filamentu, zablokował gdzieś koła zębate podajnika? No zobaczę jeszcze raz dla pewności, ale patrzyłem już tam i gdyby coś było to by mi się rzuciło w oczy pewnie. Podaje raczej dobrze. Wiesz, to jest nawet tak, że przez jakiś czas właśnie drukuje się poprawnie, a problem pojawia się po jakimś czasie. Jakby się clogowało a przy tym co piszesz to
@caribbean: u mnie to wynika najprawdopodobniej z tego, że czasem gdy przy złej temperaturze wymieniam filament, to potrafi się w odłamać kawałek między dyszą, a ekstruderem (direct drive), i potem jakoś się klinuje jak wkładam nowy i nie da się go przepchnąć.

przez jakiś czas właśnie drukuje się poprawnie, a problem pojawia się po jakimś czasie. Jakby się clogowało


a to brzmi trochę jakby źle złożony hotend, albo źle dysza była
sirgorn - @caribbean:  u mnie to wynika najprawdopodobniej z tego, że czasem gdy przy...

źródło: E3D-hotend

Pobierz
@caribbean sam prywatnej prusy nie mam swojej, ale serwisowalem niejedną. Obecnie osobiscie to na bambulab, na voronie2.4, a jeszcze endery 3 i 5 po grubych modach (switchwire, corexy), anycubic linear delta x2, i jakies inne frankensztajny tu pracują.