Wpis z mikrobloga

Różowa jest w trakcie zmiany pracy, firma amerykańska. W kwestionariuszy początkowym mogla sobie zaznaczyć preferencje co do komputera.
Miała do wyboru dwa modele HP 13' i 15' i Maczka air i pro - po rozmowie wyszło że pójdzie w maca pro - nigdy nie pracowała na macu, będzie miała opcję zaznajomić się ze środowiskiem.
Po jakimś czasie, dzwoni do niej jej przyszła menagerka - z pochodzenia indyjka - z pytaniem czy jest pewna, bo w zespole to nikt nie ma maca i że to duża różnica jak wcześniej nie pracowała, że to trudne się przesiąść i żeby lepiej wzięła hp na windowsie.
No to różowa jej mówi, że dla niej to nie problem, bo chętnie pozna nowe środowisko i że zero strachu.
To ta nadal, że będzie jej trudno i w ogóle to zły wybór.
Po tym zacząłem się zastanawiać, czy naprawdę ludzie się tak obawiają zmian na lepsze i plam na swetrze, czy to tylko jakiś nie zwerbalizowany świąd odbytu menadżerki.
#apple #pracbaza #pracait
  • 74
@Feeder: No menadżerka może wie najlepiej jak wygląda praca w zespole i co będzie najwygodniejsze. Jak ugadali się w zespole na windy, mają jakieś toole na windowsa, setupy na windowsach ogarnięte i poukładane to włażenie z mackiem będzie wrzodem na dupie dla zespołu i 3x większym wrzodem na dupie dla samej zainteresowanej.

No ale można też od pierwszego dnia stawać okoniem i robić problemy sobie i innym, ufam że ładniejszy komputerek
@interpenetrate: 2 czy 3 oferta na którą wysłała aplikację, proces trochę długi bo 5 poziomów spotkań.
Nie ma zastoju w IT. Jest zastój w konkretnych technologiach, są gunwo projekty które mają wysoką rotację personelu. Dobry projekt, z dobrze wyliczonym budżetem rekrutuje ludzi i działa. bieda projekt kombinuje jak może i 3 razy zmienia seniorów po czym zostaje taki bałagan że już nikt nie chce tego normalizować za proponowane stawki.
Nie nie
W programistycznych na M1 potrafia byc problemy


@srgs: programista here. Coś za coś. Jestem od dawna hejterem japka i lubię linuksa.
Jednocześnie jeszcze dłużej jestem zajawkowiczem sprzętu komputerowego.

To co Apple zrobiło wypuszczając własne procki na nowej architekturze, sprzętowo zostawia całą konkurencję daleko z tyłu.
W robocie mnie na siłę "uszczęśliwiono" japkiem kilka lat temu, na intelu, i hejtowałem srogo, ale odkąd mi go wymienili na nowszego z M1... no nie
@Feeder: myślę, że mogą być dwa powody

1. budżet, to jest po prostu drogi sprzęt, szczególnie Macbook Pro (swoją drogą do pracy biurowej nowy Air by jej raczej wystarczył)

2. praktyczny, faktycznie jeśli ma być jedynym rodzynkiem w zespole, który korzysta z maca, to może czasem jej czegoś brakować/nie działać tak jak u innych, i nawet nie będzie miała kogo zapytać "ej, jak to zrobić na maku?", i będzie z tym
Różowa jest w trakcie zmiany pracy, firma amerykańska. W kwestionariuszy początkowym mogla sobie zaznaczyć preferencje co do komputera.

Miała do wyboru dwa modele HP 13' i 15' i Maczka air i pro - po rozmowie wyszło że pójdzie w maca pro - nigdy nie pracowała na macu, będzie miała opcję zaznajomić się ze środowiskiem.

Po jakimś czasie, dzwoni do niej jej przyszła menagerka - z pochodzenia indyjka - z pytaniem czy jest
@Feeder: po prostu niektóre softy nie działają na maku, i coś co na windzie normalnie zainstalujesz to na maku bawisz się w środowiska wirtualne, zdalne pulpity, #!$%@? muje co i tak nie działa przez połowę czasu.
aplikacje webowe, pakiet office, poczta itp.... nic na tyle specjalistycznego co wymagało by jakiejkolwiek gimnastyki technologicznej.


@Feeder: to niech bierze maka ale wtedy raczej bez sensu pro. Jeśli ma możliwość Maca Air na procku M2 (najnowszy) to ten będzie jej pasował najlepiej. Tylko niech tam jej wezmą chociaż z 16GB RAM, bo podstawowy ma tylko 8GB.

Jedyna upierdliwość to, że będzie potrzebować przejściówkę na HDMI jeśli monitor/rzutnik nie będzie mieć USB-C