Wpis z mikrobloga

Różowa jest w trakcie zmiany pracy, firma amerykańska. W kwestionariuszy początkowym mogla sobie zaznaczyć preferencje co do komputera.
Miała do wyboru dwa modele HP 13' i 15' i Maczka air i pro - po rozmowie wyszło że pójdzie w maca pro - nigdy nie pracowała na macu, będzie miała opcję zaznajomić się ze środowiskiem.
Po jakimś czasie, dzwoni do niej jej przyszła menagerka - z pochodzenia indyjka - z pytaniem czy jest pewna, bo w zespole to nikt nie ma maca i że to duża różnica jak wcześniej nie pracowała, że to trudne się przesiąść i żeby lepiej wzięła hp na windowsie.
No to różowa jej mówi, że dla niej to nie problem, bo chętnie pozna nowe środowisko i że zero strachu.
To ta nadal, że będzie jej trudno i w ogóle to zły wybór.
Po tym zacząłem się zastanawiać, czy naprawdę ludzie się tak obawiają zmian na lepsze i plam na swetrze, czy to tylko jakiś nie zwerbalizowany świąd odbytu menadżerki.
#apple #pracbaza #pracait
  • 74
są gunwo projekty które mają wysoką rotację personelu. Dobry projekt, z dobrze wyliczonym budżetem rekrutuje ludzi i działa. bieda projekt kombinuje jak może i 3 razy zmienia seniorów


@Feeder: W jaki sposób ocenić czy projekt będzie dobrze wyliczony bez jeszcze pracowania w tej firmie?
Jeśli można spytać, kim jeśli nie dev ale w it, jakiś project manager? Bo chodzi mi o to, czy z usa są w stanie zatrudnić do pracy
@Sabr:

1. Nie da się wysłać pliku mailem przez klienta poczty z poziomu menu w folderze. Ale można przez iMessage.


Udostępnij -> poczta

2. Nie da się tworzyć plików bezpośrednio z menu w folderze, zawsze trzeba wejść w aplikację, która dany typ plików obsługuje i przeklikać ręcznie całą ścieżkę.


Nie można, ale nie rozumiem tego problemu. Po co tworzyć np. pusty plik excela z poziomu Findera skoro i tak muszę otworzyć
@barnej-flinston: ale to nie jest dyskusja o tym, czy maki są zajebiste czy nie. Ja w domu i w pracy używam Maka, jakbym zmieniał robotę to bym też chciał pracować na Maku, bo mam wypracowany workflow, a z Windowsa ostatni raz do pracy to korzystałem z 7 lat temu i szkoda by mi było czasu i użerania się z systemem, który znam słabo.
@Feeder: Znałem taką panią manager. Jedyna w firmie iPhone i Mac, a woziła się Mini. Przeniosła się do miasta, bo na prowincji nudy i nie ma co robić po pracy. Chodzący stereotyp
@Feeder: @sha128 @pekak też pracuje w dużym międzynarodowym korpo, i tam pozycja definiuje jakiego lapka się dostaje (ja dostałem hp 13, którego głównym zadaniem jest podłączenie się do stacji dokujacej). Jak ktoś robi w AWS to mógł dostać maca za 3.5kola€ a devy jakiegoś wypasionego hp 15". Dziwne ze jest wybór, co świeżak chce, gdy nie będzie to pasować do danego stanowiska.
@sha128: ale wiesz, że na macu można zainstalować windowsa? Co ciekawe, windows 11 działa mi lepiej na macu, a odpalam go przez parallels desktop niż na kompie, na którym po prostu jest ten windows zainstalowany jako jedyny system (no ok, nie znam parametrów, ale komp stacjonarny i kupowany rok temu, informatyk wybierał, więc raczej nie jakiś syf kompletny, a laptop to macbook air m1, więc z tych tańszych). Póki co moja
Ja bym sie obawial pracy na macu bo wielu programow po prostu nie bedzie, chyba, ze to typowa praca w stylu office i przegladarka


@krzywy_kanister: tak, tak... Macbooki nadają się tylko do pracy w stylu office i w przeglądarce... jp...dl...
Kto po przesiadce na appla próbował rozłożyć normalnie okna na pulpicie i scrollować bez odwrócenia rolki ten się w cyrku nie śmieje. Jak ktoś chce migrować to spoko, ale migrowanie w pracy w której ktoś od nas czegoś chce tylko frustruje.

Inna sprawa, że bużdety na komputery w firmach często prowadzi debil i z jakiegoś powodu na maka są pieniądze a laptopa z windowsem wybierają tańszego.