Wpis z mikrobloga

Samodzielne księgowanie na JDG?

Cześć przedsiębiorcze Mirki.
Pytanie skierowane do osób prowadzących JDG na ryczałcie lub ogólnie osób posiadających wiedzę w tym temacie.
Z Waszego doświadczenia czy będąc opodatkowanym na zasadach ryczałtu, będąc VAT-owcem i wystawiając jedną, góra dwie faktury w miesiącu jest się w stanie wszystkiego samemu dopilnować jeśli chodzi o księgowanie?
Pod uwagę biorę korzystanie z jednego z większych programów do fakturowania w Polsce (ale tu też jestem bardzo ciekaw, który program polecicie). Dodam, że chodzi o branżę IT. - Jasne, że można dać wszystko księgowej „niech się tym zajmie”, ale nie to o tym ten wątek. Nie jestem jeszcze programistą 15k ???? i każdy grosz się liczy tym bardziej na starcie.

Dziękuję z góry za podzielenie się Waszym własnym zdaniem. Pozdrawiam.

#ksiegowosc #infakt #ifirma #b2b #jdg
  • 5
  • Odpowiedz
@gold_bikini17 oczywiście, nie jest to trudne. W razie pytań służę pomocą (jestem księgową) :) osobiście polece program Mała Księgowość Rzeczpospolitej. Wszystkie aktualizacje od razu, kontakt nawet z wydawcami w dedykowanej grupie wsparcia na FB. Licencja na rok za bodajze 109 zl. Bardzo prosty i intuicyjny program, nigdy nie mialam problemu. Najważniejsze dobrze ustawic dane firmy oraz wprowadzić odpowiednie konta księgowe. Później bez problemu sam ogarniesz :)
  • Odpowiedz
@gold_bikini17: hej, zdecydowanie dasz radę, ja ogarniam od ponad roku samemu własnie w infakcie a jestem na liniowym. Jak "każdy grosz się liczy " to sprawdź alternatywy infaktu czyli np ifirma, chyba są tańsze, infakt ma bardzo fajne opcje (np automatyczne rozczytywanie faktur) ale jest trochę droższy w końcu reklamy w telewizji musza opłacać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz