Wpis z mikrobloga

Konfederacja otwarcie przyznaje, że są ruskimi onucami:

- Komu by pani życzyła zwycięstwa (Ukrainie czy Rosji)?
- Nie powiem.
- Dlaczego nie? To jest dość prosta odpowiedź.
- Nie powiem, bo trwa kampania i jest to dosyć niepoprawne politycznie. Nawet w samej partii zdania są podzielone.
- Ale w konfederacji zdania są podzielone na ten temat?
- Oczywiście, że tak. Każdy ma jakieś swoje prywatne poglądy, czego najlepszym przykładem jest JKM.
[...]
- Myśli pan, że Ukraina ma jakiekolwiek szanse z Rosją? Jakby nie bądźmy naiwni. Rosja jeszcze nie wykorzystała nawet 15% swojej siły (xD przyp. @tentin_quarantino).
- Biorąc pod uwagę to, że Ukraina mobilizuje cały naród w obronie swoich granic i ma ogromne wsparcie zachodu (w tym USA), no to myślę że ma szansę.
- A ja myślę, że nie.
- Czyli uważa pani, że Ukraina tę wojnę przegra?
- Tak [...] Każdy karabin wysłany teraz na Ukrainę pcha tych ludzi do wojny.

Nadal trudno mi uwierzyć, że są ludzie, którzy uważają że działają w interesie Polski, a przy tym głosują na tę prorosyjską partię.

#bekazkonfederacji #wybory #konfederacja #ruskieonuce #rosja #ukraina #4konserwy #neuropa #bekazpisu #polityka
tentinquarantino - Konfederacja otwarcie przyznaje, że są ruskimi onucami:

- Komu by...
  • 10
@tentin_quarantino: @Bujak a tak na poważnie. Osobiście nie śledzę dokładnie wojny na Ukrainie, poza głównymi wątkami, które przedostają się do środków masowego przekazu. Na Wykopie jest wiele specjalistów w tym temacie i może ktoś odpowie mi na pytanie, bądź naprostuje moje myślenie.

Rozumiem, że przekaz informacyjny z pewnych względów dla Polski, zgodnie z jakimś przyjętym przez większość konwenansem poniekąd wymaga zawsze pochwały i nadania heroiczności poczynań Ukrainy. Jest to dla mnie
Rosja jeszcze nie wykorzystała nawet 15% swojej siły


@tentin_quarantino: Może chodziło mu o "siłę roboczą". Taki kiepski skrót myślowy. Nie zdziwił bym się gdyby to była prawda, bo Rosja zdaje się być wyjątkowo #!$%@? w wykorzystywaniu zasobów ludzkich. Traktują znaczną większość swoich żołnierzy jako mięso armatnie, którego nadal zdają się mieć pod dostatkiem.

Samulea Torkowska podobnie uważa, że Rosja w końcu zdobędzie przewagę na Ukrainie za pomocą wystarczająco dużej przewagi ilościowej.