Wpis z mikrobloga

Za dzieciaka, dentysta założył mi plombę amalgamatową. Jako, że robię porządek z zębami to naczytałem się niezłych opinii na temat materiału z jakiego te plomby są robione i skutków noszenia tego (metale ciężkie przedostające się do organizmu) Mój dentysta mówi że jak nic się nie dzieje to jej nie ruszać, ale mam co do tego mieszane uczucia i myślę, że nie chce się z tym babrać. Musiałbym zmienić plombę w klinice która ma sprzęt i warunki do wykonania tego zabiegu. Co państwo o tym wszystkim myślą - zostawić i nie ruszać bo rozdmuchany problem czy jednak pozbyć się tego #dentysta
  • 6
@Madoy104 ja zmieniałem tylko ze względów estetycznych no i nie płaciłem za to bo w pakiecie było. Inaczej bym tego nigdy nie zrobił. Rozdmuchany problem. Więcej metali w ciągu życia przyjmiesz jedząc tuńczyka z puszki
@Madoy104: Jeśli nie czujesz swego rodzaju otępienia umysłowego (ociężałość, brak energii w stylu chronicznego zmęczenia, czy jak po alkoholu) to można zostawić. Jest dużo innych szkodliwych dla zdrowia rzeczy, np. zdecydowana większość past do zębów.