Wpis z mikrobloga

#xbox

Mówili kupuj konsolę z napędem, bo można gry CD używki kupić taniej i potem sprzedać...

I co? Chciałbym se pograć w Hogwarts Legacy, wchodzę na olx a tam używki po 150 PLN głównie, no ludzie! Nawet jak to kupię, to bym chyba musiał sprzedać za 80 PLN, żeby zeszło, skoro klucze cyfrowe ciut taniej chodzą (130-140).

Nie warto mieć napędu już.
  • 30
I co? Chciałbym se pograć w Hogwarts Legacy, wchodzę na olx a tam używki po 150 PLN głównie, no ludzie! Nawet jak to kupię, to bym chyba musiał sprzedać za 80 PLN, żeby zeszło, skoro klucze cyfrowe ciut taniej chodzą (130-140).

@karetpoker: bzdura, kupujesz za 150zł, przechodzisz, sprzedajesz za 130 zł albo sobie zatrzymujesz. Przy cyfrze nie masz żadnego wyboru dlatego zawsze znajdą się ludzie, którzy kupią płytę, nawet gdy cyfra
@karetpoker: co to za pokrętna matematyka? Kupisz za 150 i sprzedasz pewnie za 120 im dłużej grasz tym bardziej spada cena (i rośnie Twój koszt grania, jak przy wynajmie)

A Hogwarts i tak słaby ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@Beeercik Chodzi mi o to, że spodziewałem się wyższej różnicy między kluczem a używanym pudełkiem. 130 PLN za wygodny i wieczny klucz vs 70 PLN za właściwie wypożyczenie gierki jest sporą dysproporcją.
@karetpoker: "wieczny" czekaj, czekaj. Już pare gier było które znikneło z dystrybucji. A z czasem będzie takich gier więcej, zwłaszcza takich które wymagają połączenia z serwerem do gry. Albo wystarczy że dostawca usługi ci zablokoje konto z jakiegoś powodu i wszystko tracisz. Z grami na xboxa jest taki problem ze płyty są mało popularne i ciężko z używkami, jednak baza użytkowników ps jest dużo większa w polsce. Ale jak najbardziej da
@karetpoker : błędnie zakładasz, że sprzedasz za 70zł mniej niż kupiłeś, kiedy tak naprawdę będzie to pewne maksymalnie 30zł mniej.
No chyba, że będziesz ogrywać przez kilka miesięcy to wtedy wiadomo, że ceny używek polecą już mocno.

+ jeśli nie planujesz ogrywać gry drugi raz to nie ma chyba sensu brać cyfrówki w takiej sytuacji
  • 0
@Beeercik Scenariusz kilku miesięcy zdaje się być realistyczny, jako że dorosłość dociska.

I nadal myślę, że jak miałbym wypożyczyć film za 10 złotych a kupić go za 20, to już lepiej kupić ????
@karetpoker : Ale film wypożyczasz na określony czas, a grę cyfrowo kupujesz na zawsze, tak samo jak pudełko. Kwestia tylko tego czy chcesz to ograć jednorazowo czy wrócić za jakiś czas.

Na kupnie i sprzedaży pudełka 'stracisz' 30-40zł, na cyfrze stracisz 140zł.

Nawet jakbyś po przejściu sprzedał pudełko, a chciał za rok czy dwa wrócić do gry to wtedy już kupisz klucz za max 50zł i w dalszym ciągu będziesz na plus
@karetpoker: po co Ci gra na „wieczność”, szczególnie Hogwarts i to na Xboxa? Kupisz inną konsolę to już w to nie zagrasz. Cyfrowa dystrybucja jest spoko na PC, na konsolach nie. Za dużo wydałem kasy na cyfrowe wersje gier na PS3 i X360. Teraz nie mam do tego dostępu i nigdy już mieć nie będę. To jest dramat ( ͡° ͜ʖ ͡°)