Wpis z mikrobloga

Śmieszne jest to, dla ilu młodych ludzi, Ci patocelebryci to były jakieś autorytety albo ludzie którymi się "jarali". Moja kuzynka z chłopakiem lvl 18 jeździła nawet na te gale fame mma. W obserwowanych na IG cały zestaw #fagata #stuu #boxdel #dubiel - no i co z tego wyszło? Jaką wartość wnoszą te osoby, czego mogą nauczyć młodych ludzi? Kiedyś to człowiek miał za wzór Cristiano Ronaldo, jakiegoś EDa Sheerana i uczyłeś się od takich ciężkiej pracy, systematyczności, wytrwałości w dążeniu do celu. A czego mnie ma nauczyć:

a) Natsu - laska która zasłynęła z pokazywania dupy na kamerce +18
b) Linkiewicz - laska która zasłynęła z dania dupy w autobusie z murzynami i wciągała z ich kutang kryształ
c) Fagata - laska która wie z kim się przespać, żeby się wybić, zero moralności, pokazywanie dupy na każdym teledysku
d) Lilmasti - laska która prowadziła kanał o dildosach i roochaniu, a potem się od tego odcięła jak już się wybiła
e) Dubiel - latał po galerii handlowej z gołą dupą, bo to był "prank"

Często jest podobny schemat - wybić się na całkowitym upadku moralności, zrobić dramę, pokazać dupę, wkładać sobie dildosy - a potem gdy już efekt zostanie osiągnięty - odciąć się od tego, zmienić lekko nick i udawać ostoję normalności. Oczywiście moja kuzynka teraz ma tzw. "wyparcie" - niemożliwe że oni tacy byli. Już ogląda te tłumaczenie Dubiela i innych, że to na pewno nie tak (skoro tyle czasu się i emocji zainwestowało się w bezwartosciową patolę, to ciężko przyznać, że to był błąd i stracony czas).

Z drugiej strony gdyby wziąć sobie na wzór osoby ambitne, które coś osiągają - to by znaczyło, że samemu od siebie trzeba by też zacząć dużo wymagać, a to też jest problem.

Oczywiście ktoś powie - okay boomer. No spoko, ale upadek moralności w społeczeństwie to fakt - to postępuje jak wirus.

#pandoragate #wardega
Reiden - Śmieszne jest to, dla ilu młodych ludzi, Ci patocelebryci to były jakieś aut...
  • 55
@Reiden Pół biedy jak mają 18 lat i jarają się tym syfem, bo jest jeszcze nadzieja, że z tego wyrosną. Ja na studiach znałem ludzi mających 24-25 lat, którzy żyli tymi pierdołami. Żeby nie było ja też nie jestem jakimś zgredem i ogarniam co się dzieje na YT oraz kto jest kim, ale te treści w większości są tak śmieciowe i bezsensowne, że można jedynie obejrzeć to dla zabicia czasu, a nie
@Reiden: xDDDD

87 rocznik here i dawno takiego boomerskiego #!$%@? nie czytałem

Kiedyś wielkimi idolami był ksiądz z parafii, Marcin Miller z zespołu disco polo, Gulczas albo ćpun Kurt Cobain

Mój siostrzeniec ma cały pokój w Mbappe i C. Ronaldo a ma 6 lat więc ten argument to też inwalida

Nic się nie zmieniło dalej większość ludzie to idioci
KiedysMialemFejm - @Reiden: xDDDD

87 rocznik here i dawno takiego boomerskiego #!$%@...

źródło: kurla-kiedys-to-bylo_2018-03-31_11-32-22

Pobierz
@Reiden: zgadzam się jednak nie postrzegam tego jako upadek moralności tylko jako zidiocenie społeczeństwa, po prostu mądrzejsza część została zepchnięta przez większą rzeszę bezmyślnych konsumentów, produktów propagandy konsumenckiej, a wartości jak kultura osobista czy szacunek do samego siebie zostały uznane za archaiczne i po prostu śmieszne.
W dzisiejszych czasach przejawiając odrobinę kultury osobistej można jawić się jako wyjątkowa osoba, relikt minionych czasów.
  • 4
@Kiedys_Mialem_Fejm: Masz trochę racji, bo mam świadomość, że takie boomerskie pitolenie jest od pokoleń powtarzane. Natomiast uważam, że teraz mamy do czynienia z faktyczną degrengoladą społeczną. Wajcha się przesuwa coraz dalej i dalej. Skutki tego dopiero zaczynamy obserwować. Oczywiście w tym zalewie gówna nadal będą jednostki wartościowe, ambitne takie jak przytoczony przez Ciebie siostrzeniec. Niestety wyjątki potwierdzają regułę.

Kurt Kobain - to nie był tylko ćpun, nie zasłynął z tego, że
@Reiden z drugiej strony tego typu celebryci to nie jest żadna nowość, Paris Hilton, kardashianka itp to były czasy przed internetowe
@Kiedys_Mialem_Fejm: różnica jest tylko taka ,ze cobain zasłynął z bycia piosenkarzem.
Weź potem wytłumacz jakiejś starszej osobie czym się zajmuje influencer xD
@Reiden ale glupie #!$%@?. Rozrywka to rozrywka. Ludzie głupi i zapatrzeni w swoich idoli byli zawsze. Groupies jeździły za zespołami i też był upadek moralności, dokladnie jak z linkiewicz. Swoją wiedzę o starych czasach to czerpiesz od jakuba czarodzieja, czy jak on tam miał.

Jedyne co się zmieniło, to że teraz głupków możesz znać nawet jak są spoza wioski.
@Reiden trzymajmy się faktów jak kogoś krytykujemy, Natsu nie zasłynęła z sex kamerek. Została wypromowana na podstawie całkowicie innej działalności, tego całego teamu x jak mnie pamięć nie myli, możliwe, że wcześniej coś innego jeszcze robiła, że ją agencja tam wzięła. Sprawa z kamerkami wyszła jak już dawno była znana i był to dla niej problem, a nie motor napędowy kariery.
@Reiden: @RudyZibi Dla mnie problem leży w tym, że ludzie robią z kogokolwiek idola niezależnie od czasów. Sława, pieniądze i blichtr deprawuje każdego. Nie ważne czy to piłkarz, jutuber, piosenkarz to są wszystko ludzie często bardziej zwyrodniali niż my.

Drugi problem jest swobodny dostęp do mediów społecznościowych wśród dzieci. Skoro rodzice sobie z tym nie radzą powinien być odgórny pułap wiekowy od którego młodzi mogą korzystać z syfu typu instagram czy
Nic się nie zmieniło dalej większość ludzie to idioci


@Kiedys_Mialem_Fejm: problem w tym, że teraz IDIOCI mają zasięgi, a kiedyś idioci tylko oglądali. Teraz może się wybić ktoś kto kopnie bezdomnego, zje gówno, obciągnie murzynowi i robi to tylko promując takie wartości jak: kasa, sława, bezkarność, deptanie słabszych. Jedyną miarą człowieka jest hajs, nieważne jak go zdobył, czy jest bananem, czy złodziejem, czy dziwką, czy badytą, burdelmamą, patostreamerem itd. WAŻNE ŻE
@Reiden: wy naprawdę jesteście jak pokolenie ludzi po 60, którzy zaczęli krzyczeć o idiokracji jak w telewizji zaczęli puszczać paradokumenty. Dokładnie ten sam schemat, wyśmiewali młodych, że "wy w to wierzycie!? To są ci wasi idoe? To wam imponuje!?", zarzekali się, że oni to w ogóle takich głupot nie oglądają a w rzeczywistości byli największą widownią. Z resztą z wszystkimi tymi internetowymi baranami jest dokładnie tak samo jak z paradokumentami, ludzie