Wpis z mikrobloga

Podsumowanie debaty:

1. Imigracja:
Według mnie wszyscy odpowiedzieli rzeczowo z wyjątkiem Tuska. Myślę, że każdy z przedstawionych modeli jest lepszy niż to, co przygotowała UE. Najlepiej Bosak - przyjęcie modelu australijskiego.

2. Wiek Emerytalny

Morawiecki - Szpila wbita Tuskowi to majstersztyk
Tusk - czytanie z kartki, jąkanie, zrzucanie winy na innych, nawet w pytaniu było zaznaczone, że to Niemcy naciskały za podniesienie wieku emerytalnego, ale on wolał zaatakować Matiego, zamiast swojego mocodawcę, plus manipulacja odnośnie jakichś wniosków wizowych (propaganda lub nie wie o co chodzi)
Bosak, Hołownia - Nic więcej niż PiS nie dają
Lewica - Najlepiej, emerytura wdowia to dobry ruch!

3. Polityka społeczna
Hołownia - czepianie się socjalu, dawanie socjalu
Morawiecki - w sumie rzeczowa odpowiedź, podusmowanie rzędów poprzedniej ekipy. W sumie są tutaj liderem więc inne partie są jednak w ich cieniu. Najlepiej.
Tusk - niewiarygodny, nic nie zrozumiałem z tej wypowiedzi będąc szczerym
Lewica - mała pomyłka, ale duża wiarygodność u tej kobiety
Bosak - w opozycji do innych, myślę że żyją w jakimś stopniu propagandą Platformy o ogromnym długu Polski, choć rozumiem tę perspektywę

4. Prywatyzacja

Lewica - trochę nieudane porównanie, nie odpowiedziała też niestety na pytanie.
Bosak - najlepiej. Dużo rozsądku.
Morawiecki - dużo słów gorzkiej prawdy dla opozycji.
Hołownia - trochę odklejka, za dużo Twittera się naczytał
Tusk - jąka się, nie powiedział nic ponad to, co reszta jego świty. Chyba sam nie wie, że się skrytykował.

5. Bezpieczeństwo

Bosak - gorzkie słowa prawdy do PiS i Opozycji też mimo wszystko.
Tusk - nie wiem o co tutaj chodziło
Morawiecki - silne karty. Myślę, że tutaj serio rozjechał Tuska, jak szmatę... Najlepiej. Myślę, że PiSowcy wyciągnęli szampana.
Lewica - dobrze wybrnęła z niewygodnej dla swojej partii tematyki. Poruszyła wiele innych ważnych spraw, choć większość oczekiwała czegoś innego, mając za wschodnią granicą wojnę.
Hołownia - mocno rozmyta odpowiedź

6. Bezrobocie

Hołownia - nie chce nas zadłużać w USA i Korei, chce w UE. Ciekawe pomysły.
Tusk - jaka się, mocno rozdygany i nerwowy. Czułem się, gdy mówił o płacach, jakby mówił o swoich rządach. Nie chciałbym pracować za takie psie pieniądze.
Lewica - jako młody człowiek rozumiem jej świeże spojrzenie na sytuację. :) Najlepiej.
Bosak - nie odpowiedział na pytanie
Morawiecki - za bardzo się chwali, brak nowych rozwiązań, ale przynajmniej powiedział prawdę

7. Swobodna wypowiedź

Morawiecki - uderzył we wszystkich i musiało ich to ostro zapiec, jak mniemam. Najlepiej.
Boska - czułem się jakby miał dość, czytanie z kartki
Lewica - odklejka totalna. Przypisywanie sobie czyichś zasług.
Tusk - wie że przegrał więc chce kolejnej debaty
Hołownia - trochę w kółko to samo
Kto według mnie wygrał?

1. PiS/Lewica
2. Konfederacja
3. Trzecia Droga
4. Bezpartyjny
5. PO
#pis #po #bekazlewactwa (choć nie do końca) #konfederacja #lewica #polityka #debata
  • 58
  • 1
@PanBotuk starałem się być jak najbardziej obiektywny. No ale nie wpisuję się obecną narrację opozycji i nie spuszczam się nad Holowanią xD Bronienie Tuska to już byłaby odklejka nad odklejki więc tyle wam zostaje, trochę rozumiem.

Powiem tyle - mogliście postawić na Lewicę tutaj.
Tusk - czytanie z kartki, jąkanie, zrzucanie winy na innych, nawet w pytaniu było zaznaczone, że to Niemcy naciskały za podniesienie wieku emerytalnego, ale on wolał zaatakować Matiego, zamiast swojego mocodawcę


@Lumisodaboi: xdddd
ale niezła przykrywka z tym smarowaniem Lewicy
Lewica - odklejka totalna. Przypisywanie sobie czyichś zasług.


@Lumisodaboi: hmm w sumie to jak czyichś? Negocjacje do NATO/UE w większej części prowadziły rządy SLD, Konstytucja też była w dużej mierze dziełem lewicy (dogadali się wszyscy prawda). No chyba, że SLD a dzisiejszą lewicę traktujemy już jako osobne byty i o to Ci chodzi
@Lumisodaboi: probuje zrozumieć ludzi sympatyzujących z PiSem bo nikt z mojego otoczenia nie jest za tą partią - jak sobie tłumaczysz wszystkie pisowskie afery? w sensie dopuszczasz w ogóle myśl o ich istnieniu czy totalnie przymykasz na nie oko? Tych afer jest multum ale powiedzmy na przykładzie serii afer szumowskiego czy willa+- nie boli Cie to ze państwowe pieniądze są notorycznie rozkradane? tylko nie pisz ze inni tez kradną bo to
  • 0
@jankuklak Morawiecki go wypunktował dostatecznie mocno. Ten człowiek jest po prostu totalnie zepsuty. Samo to, że wybaczył swojej żonie wiele o nim mówi – zrobi wszystko byle uniknąć jakiejś łatki (w tym przypadku rozwodnika), ale to właśnie takie działania przyniosło mu łatkę rudego z Brukseli. Do tego alkoholik. Zakłamaniec. Brzydzę się nim. No nie podałbym mu ręki. :)