Wpis z mikrobloga

Czesc mirki, przychodzę z takim pytaniem co do kredytu 2%

Złożyłem z doradcą 3 wnioski do pekao, pko, alior pod koniec lipca.

Operaty zrobione we wszystkich bankach na początku sierpnia.

I tez na początku sierpnia decyzja pozytywna z AliorBanku.
Pekao i PKO do tej pory nie rozpatrzyli wniosku i czekam za decyzją.

Caly czas czekałem, ale sprzedający się niecierpliwią, a mi konczy sie umowa rezerwacyjna.

Nie uśmiecha mi sie branie kredytu w Aliorze, bo jest tam początkowa prowizja, w moim przypadku wyjdzie to 25 tysięcy łącznie.

W tych pozostałych dwóch bym zaoszczedzil te pieniądze.

I teraz mam pytanie:
1. Nie zebym nie ufal swojemu doradcy ale czy jestem w stanie jakos sprawdzic na jakim etapie jest mój wniosek w banku Pekao? Wniosek skladany był przez doradcę.

2. Widziałem, że AliorBank ma tez ofertę bezpiecznego kredytu 2% bez prowizji początkowej - czy doradca mnie o czymś takim nie poinformował czy po prostu ja do takiej oferty sie nie kwalifikuje? Decyzje pozytywną otrzymałem na początku sierpnia, czy wtedy jeszcze takiej oferty bez prowizji nie mieli?

z góry dziękuję za pomoc :)

#bezpiecznykredyt2procent #bezpiecznykredyt #kredythipoteczny #bk2procent #bk #hipoteka #pomoc #bankowosc #banki
  • 10
1. Nie zebym nie ufal swojemu doradcy ale czy jestem w stanie jakos sprawdzic na jakim etapie jest mój wniosek w banku Pekao? Wniosek skladany był przez doradcę.


@Benek95594: Możesz sprawdzić status wniosku w PKO BP dzwoniąc na infolinię. Z tego co wiem w Pekao SA nie ma takiej możliwości.

W obu tych bankach panuje obecnie olbrzymi chaos, są kompletnie nieprzygotowane do obsługi tak dużej ilości wniosków.

Możesz rozważyć złożenie dodatkowego
  • 0
@kozerus Kontrole inwestycji znaczy jesli dobrze mysle to chodzi Ci o rzeczoznawcę tak? Jesli tak to mialem prywatnego, który wyslal operat do pekao i pko. Decyzji finansowej nie miałem z tych dwóch banków.

@marcpol Wlasnie to dziwne bo tydzien temu kiedy dzwonilem do PKO to konsultantka powiedziala, że zadnego wniosku na kredyt hipoteczny w moim imieniu nie ma. Doradca powiedzial mi, ze oni są w czarnej dziurze i tam to juz w
@Benek95594: w pekao sa to wygląda tak, że dostajesz decyzję finansową a następnie dostarczasz operat + płacisz za inspekcje lub płacisz tylko za inspekcję. Jeśli tego nie opłaciłeś to pewnie dalej czekasz w kolejce.
@Benek95594: Zawsze była oferta z prowizją i bez prowizji. W Aliorze, bez prowizji musisz na start zapłacić za 5 lat ubezpieczenia na życie z góry - może nie masz prowizji ale za to masz koszt ubezpieczenia i albo Ty albo Twój doradca nazwaliście to prowizją ? Rozumiem, że czytałeś formularz informacyjny i widziałeś tam jak wyglądają wszystkie koszty ? U mnie to wygląda jak na obrazku
GOHAN - @Benek95594: Zawsze była oferta z prowizją i bez prowizji. W Aliorze, bez pro...

źródło: alior

Pobierz
  • 0
@GOHAN mysle, ze moglo chodzic rzeczywiscie o ten koszt ubezpieczenia bo doradca cos wspominał o tym ze trzeba zapłacić to z góry, tylko myslalem ze do tego i tak trzeba zapłacić tą prowizje.

Nieco rozjaśniło mi to sytuacje, a oprócz tego ubezpieczenia co musiałeś jeszcze zapłacić?
Finalnie wyszło Ci te 20 tysięcy z notariuszem?

Bo mi doradca wyliczyl, ze przy wzieciu 380 tysięcy finalnie będę musiał za to wszystko doliczyć jeszcze kolo
@Benek95594: Przeczytaj ten formularz informacyjny........ Bo jak Ty pojęcia nie masz co podpisujesz to powodzenia Ci życzę. Tam jest napisane wszystko po polsku, nie potrzebujesz doradcy ani tłumacza żeby to przeczytać.

U notariusza jak do tej pory zostawiłem 1000 zł, do tego trzeba bedzie jeszcze 200 doliczyc za wpis do księgi. Ubezpiczenie w Aliorze kosztuje mnie 14250 zł za 5 lat z góry. No to wychodzi 15500 zł około.
a ile taka inspekcja kosztuje?


@Benek95594: Zależy, czy to dom, czy mieszkanie oraz jaka kwota kredytu. Jeśli kwota kredytu jest do 500k, to i jest mieszkanie to płaci się 184,50 zł,

W Pekao mniej więcej tak to wygląda.

1. Skład wniosek np. przez doradce. Jeżeli kwota kredytowania jest poniżej 500k, to trafia do lokalnego oddziału (przez co jest trochę szybciej na początkowym etapie, chociaż zależy od lokalizacji), jeżeli powyżej to do
Wlasnie to dziwne bo tydzien temu kiedy dzwonilem do PKO to konsultantka powiedziala, że zadnego wniosku na kredyt hipoteczny w moim imieniu nie ma. Doradca powiedzial mi, ze oni są w czarnej dziurze i tam to juz w ogole zeby ten wniosek rozpatrzyli to ciezko.


Co do wniosku w mBank - to czy tam też wymagane są jakieś pieniądze na otworzenie kredytu jak w Aliorze?

I orientujesz się czy bierze on udział