Wpis z mikrobloga

Jeśli wydadzą GTA 6 to najprawdopodobniej to będzie związane z nowym GTA Online, które nie będzie "kompatybilne" z poprzednim i ludzie płacący za walutę mogą się wkurzyć.


@RM_PL: dziwne, z fifą działa
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: Bierz pod uwagę, że stare gry były tak rozbudowane jak saper na Windowsie XP. Mimo wszystko w przypadku GTA VI głównym powodem czekania X lat na zapowiedź, jest hajs z Online który nie chce zdechnąć.
  • Odpowiedz
  • 10
@SzubiDubiDu I to jest moim zdaniem ogromny problem tej branży - że na kontynuację swojej ulubionej gry musisz czekać niekiedy ponad DEKADĘ. Wiesiek 4 według szacunków może wyjść w 2026, więc to będzie 11 lat pomiędzy premierami 3 i 4.
Diablo 3 a Diablo 4 - też 11 lat.
Elder Scrollsy - tam przy dobrych wiatrach będzie 13 lat przerwy.
GTA to samo.

I takich tytułów jest cała masa. I kumam, że
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: kurde tutaj by się przydał jakiś spec od analizy technicznej (ewentualnie analizy onchain) żeby wyestymować na podstawie tego pięknego grafu kiedy wypadnie data premiery nowej części ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: mnie to nie dziwi, wartość produkcyjna gier z każdą generacją rośnie - kiedyś mapy miały znaczenie mniejsze rozmiary, assety były sto razy mniej skomplikowane, technologia była mniej zaawansowana. Jakby chcieli dziś wydać grę na poziomie technicznym jak VC czy SA to by mogli je trzaskać znacznie szybciej.
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: nie chodzi mi o fizykę, bo w gtav fizyka jest gorsza od gta iv, a w autach czasami nawet gorsza od GTA SA. Realizm w sensie bardziej grafiki i całego świata- mapy. Wcześniej to było przerysowane, a teraz stało się nudne- Lokacje to ogromne drogi i autostrady, wszystko szare i prawie niewyróżniające się od siebie jak w zwykłym świecie. Po kilku godzinach straszna monotonia grania w tą grę- nie grałem
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: Ale to też wina konkurencji.

Gdyby ktoś zrobił inny (w miarę) realistyczny duży sandbox do zabawy online to by się ludzie przerzucili i Rockstar musiałby postarać żeby stworzyć nowe GTA i odzyskać tron. A po śmierci serii Saints Row i Just Cause oni nie mają właściwie żadnej konkurencji
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu: W 2018 r. pięć lat po GTA V i jednocześnie pięć lat przed dniem dzisiejszym wyszła inna mocno rozbudowana gra: Red Dead Redemption 2. Szacuje się, że na produkcję i marketing wydali nawet 0,5 mld $. Ciekawe jaki by był na dzień dzisiejszy koszt kolejnej iteracji tego typu gry? Z tego co pamiętam to przy RDR2 mówili, że tu już nie mają tego rzędu przychodów co przy GTA i ich
  • Odpowiedz
@SzubiDubiDu Boże, do tej pory pamiętam ten hype na V. Gdy wychodziły teasery, trailery, analizy i inne #!$%@? muje. Czekałem, odliczałem dni, godziny i minuty do premiery kolejnych materiałów a potem do premiery samej gry. I choć gra cudowna, ograna na xboxie i PC, to już nigdy później aż do teraz nie miałem tego uczucia jak wtedy, gdy czekałem na V… tuż po premierze samej gry poczułem wręcz pustkę, że nie mam
  • Odpowiedz