Wpis z mikrobloga

Chyba zbliżam się do finału decyzji.
Dochodzę do nieuchronnego wniosku, że nie ma się co oszukiwać - narobiłeś bachorów, to jeździsz minivanem.
Jakby nie szukać to fajnego suva nie wyczaruję. Miał być durango, ale wykopki muwio, że to jest duże ale miejsca dużo nie ma. Full size raczej nie wchodzą w grę. Sequoie pewnie nie wejdą do kontera xD
Jeszcze próbowałem się ratować trójką suvovanów Honda Pilot 2023+, Kia Tallurade (czy ki cholera jak to się pisze, debilna nazwa), Hyundai Pallisade. Ale wszystkie mają jedną wadę, której się nie przeskoczy - nie ma tego absolutnie nic na rynku polskim/europejskim. Więc jeśli brać lekkiego rozbitka ze stanów to wszystko na oryginałach i miesiące oczekiwania, a i ewentualne naprawy nie znajdzie się części na szybko.
I gdy już się poddałem, to pozostaje chyba tylko Chrysler Pacifica. Wygląd w miarę ok, elegancki silnik, a jak zobaczyłem jak działa Stow&Go to zbierałem szczękę z podłogi. No i pojemność bagażnika. 900l za trzecim rzędem (!!!). Więcej niż x7 za drugim rzędem. 70% więcej niż suvovany. W sumie zastanawiam się jakim cudem, no ale tak podają. Pewnie dużo w podłodze.
No i cena - pacifica niby droga, ale to i tak w dzisiejszych czasach luzik, niż gdybym chciał coś podobnego z europy - highlander xl, multivan czy innych proace, które są bardziej dostawcze - nie mówiąc o x7, gls, cayenne czy innych - albo koszty ogromne albo silniki do jazdy po mieście po płaskim.
Moim pierwszym samochodem w życiu był porodzicowy Chrysler Intrepid ES z 3,5 litrowym silnikiem, także troszkę nostalgii dochodzi.
A jak będę chciał coś do fajnej jazdy to sobie po prostu kupię jakieś M4 albo Giulię QuatroFormaggi (coś, do czego wsadzę trójkę dzieci do szkoły, więc prosienta, f-type, xkr, czy inny rx raczej odpadają)
#samochody #samochodyzusa #chrysler #pacifica #dzieci
niegwynebleid - Chyba zbliżam się do finału decyzji.
Dochodzę do nieuchronnego wniosk...

źródło: 2021-chrysler-pacifica-awd-109-1605751992

Pobierz
  • 15
Miał być durango,


@niegwynebleid: Durango z tego co kojarzę był w Europie wypuszczany ze znaczkiem Fiata i ma strasznie słabe hamulce nieodpowiednie do masy auta i często tarcze trzeba wymieniać. Moim zdaniem spoko jakbyś jeszcze kombi vany pokroju kangoo ogarnął lub nawet VW jakieś transportery auta tych gabarytów.
@niegwynebleid:

nie wiem jak oni te 900 l za 3 rzedem zmierzyli. chyba pod sufit, bo jak sprobujesz wykorzystac te pojemnosc ukladajac wszystko jedno nad drugim to przy otwieraniu poleci na ciebie lawina bagazu. z reszta sam ocen na filmie ponizej.

druga sprawa to szkoda ze nie ma nawiewow na 2 i 3 rzad. a przynajmniej nie dopatrzylem sie.
WykopanyDzon - @niegwynebleid: 

nie wiem jak oni te 900 l za 3 rzedem zmierzyli. chy...
@niegwynebleid:

Pomysl jeszcze ze ten chrysler (jak z reszta spora czesc vanow) ma fotele w ukladzie 2+2+3 i jadac w 5 osob zawsze bedzies musial angazowac 3 rzad siedzen

a w suvach ktore wczesniej wymieniles [x7, gls, cayenne ] to bys sie zmiescil na 2 rzedach i mialbys caly bagaznik

przynajmniej tak mi sie wydaje, nie wiem ile osob masz zamiar wozic
@WykopanyDzon myślę o tym i dlatego chciałem nowego pilota - ma wyjmowane środkowe siedzenie z kanapy.
Są głosy, że kanapa X7 jest węższa niż x5. Z dodatkowych problemów - ja jestem wysoki i fotel ostro cofnięty. I trójka dzieci z tyłu. Jeden fotelik zajmuje bardzo dużo. Jeden duży syn też. Jeszcze przez dwa lata dałoby radę, potem już trudno.
A tak to składasz jeden tylny fotel i masz tonę miejsca.
@niegwynebleid: Nie ma nic lepszego przy wożeniu rodziny niż typowy minivan. Jedyna alternatywa, żeby zmieścić rodzinę + bagaże to coś typu caravella od VW, bo to pomieści nawet i 9 osób + ma jakiś bagażnik. Ale wciąż jest to tylko transporter więc wyposażenie raczej mierne no i nie jedzie.
@niegwynebleid: Powiedz, udało się kupić Pacificę? też od dwóch miesięcy intensywnie szukam wersji Limited, ale wszystko albo po potężnych dzwonach, a nie chcę auta z wystrzelonymi poduchami, albo konfiguracje które mi nie podchodzą.
@Deadmau5 nie spieszyło mi się, ale wreszcie się za to zabraliśmy i żona skłania się w kierunku Packi właśnie (choć miałem etap na Atlasa - muszę go złapać gdzieś po lifcie, bo przelift wygląda średnio) - wreszcie żona zrozumiała, że #!$%@?ć kompromisy, trzeba brać tego giganta bo w środku można się w berka bawić.
Oglądaliśmy prawie nówkę po strzale w drzwi którą kupili za 15k$ a chcą sprzedać za 300k zl xD
@Kam_sekwaw 2020 limited 90kkm
Dałem 128 choć podobno gdybym się umiał targować to bym zszedł do 120
Bity w drzwi, bez wystrzelenia poduch i bez naruszenia słupków.
Limited bez szyberdachu i komputerów. Za to 8 siedzeń (siedzenia oczywiście brak)
Nie zakładam gazu bo to trzecie auto, a stow and go to fajny party trick. I te parę litrów ekstra się przyda na wakacje.
Auto tylko z dziećmi i do przewożenia dłużycy. Dzieciaki