Wpis z mikrobloga

Bekę mam z tych co się burzą jak ktoś mówi, że ma w dupie te wybory i nie będzie głosował.

A jeszcze większą bekę mamą z tych, którzy myślą, że ich głos coś zmieni.

#wybory
  • 51
  • Odpowiedz
@Maroe: masz rację, jeśli zagłosują wszyscy to twój głos nic nie zmieni, chyba że ten jeden głos będzie decydował o X czy Y, ale takie myślenie mają miliony p0lakow, a to już skutecznie obniża możliwości uczciwych wyborów. Stare baby dowożone są do lokali wyborczych autokarami, a w środku pewnie leci tuba propagandowa i dają każdej Jagiełło - ciężko walczyć z takim czymś XD
  • Odpowiedz
@BetonowePlacki: podaj chociaż jedną taką sytuację historyczną. Jeden głos nie ma żadnego znaczenia w tak masowym głosowaniu. Trzeba mieć w dupie wybory a zająć się swoim życiem tam gdzie naprawdę możemy się nim zająć.
Jeden poszedl i zagłosował na pis z myślą "patriotyzm musi wygrać, wrak wreszcie wroci do Polski, ryży nie rozkradnie Polski)
Drugi poszedł zagłosować na KO z myślą "trzeba przepędzić kaczafiego bo zostaniemy drugą Bialorusią, trzeba nam tu
  • Odpowiedz
@Maroe: Obejrzałem sobie prawdopodobny rozkład głosów i mandatów w moim okręgu. Wychodzi, że faktycznie mój głos raczej nic nie zmieni. Jeszcze mniej da głos kolegi, który odda go na partię, która na 95% nie dostanie żadnego mandatu w moim okręgu. Ale jeśli 100 000 osób z mojego okręgu pomyśli to samo i nie pójdzie, wtedy to może zmienić wyniki diametralnie.
  • Odpowiedz
@Maroe: Jeżeli nie interesujesz się polityką to prędzej czy później polityka zainteresuje się tobą ¯\(ツ)/¯
Nie głosowanie nie czyni z ciebie wybitnego myśliciela, który pokonał system i złamał kod enigmy
  • Odpowiedz
@Maroe: Polityka ma dość istotny wpływ na twoje życie, więc jeżeli cenisz je sobie
to każdy świadomy obywatel powinien interesować się polityką chociażby w stopniu
pozwalającym określić mniej więcej program danej partii.
  • Odpowiedz