Wpis z mikrobloga

#wybory #bekazpodludzi #bekazpisu #zalesie Mirki mam pytanie, czy zgodne z prawem jest to aby członek komisji kazał wszystkim którzy przyszli do tego członka komisji po karty do głosowania, wziąć wszystkie karty twierdząc że nie można odmówić żadnej z nich? Dziś gdy poszedłem głosować i czekałem na kartę do głosowania (małe problemy bo zmieniałem miejsce głosowania i nie mieli mnie na liście sic!) jeden starszy Pan był zdziwiony i szukał wyraźnie pomocy "na głos" gdy STARSZA PANI z komisji oznajmiła mu że nie może odmówić żadnej z kart (chodziło oczywiście o kartę do referendum) i musi wziąć wszystkie, jeden z ludzi którzy czekali wprost powiedział że w żadnym wypadku tak nie jest i Pani z komisji wprowadza go w błąd na co przewodniczący komisji nawet nie zareagował a wspomniana Pani z komisji tylko się uśmiechała głupio jakby nic się nie stało, dopiero jak zaczęła się kręcić inba wśród głosujących odezwał się jeden z członków komisji że karty do referendum można odmówić i nikt nie ma obowiązku brać w tym udziału. Napisałem już do Państwowej Komisji Wyborczej z zapytaniem czy takie praktyki nie są czasem złamaniem prawa w czasie wolnych wyborów, czekam na odpowiedź i zobaczymy jakie fikołki będą się odwalać.
  • 5
  • Odpowiedz
@SlenderJr: oczywiście że nie musisz brać wszystkich kart, było to mówione od wczoraj na każdej konferencji PKW. Jako obywatel sam wybierasz, w którym głosowaniu chcesz wziąć udział. Możesz wziąć tylko kartę np. w wyborach do senatu, a pozostałych nie brać. W takiej sytuacji na liście wyborców członek komisji odnotowuje "bez sejmu, bez referendum".
  • Odpowiedz
  • 0
@Rasteris: Wystarczy że mało co raka nie dostałem jak kilka dni temu włączyłem po 10 latach około wiadomości TVPiS, nie wierzę jak głupim trzeba być żeby tego słuchać na codzień i myśleć że w tym kraju jest dobrze a wszyscy którzy przeciw obecnej władzy chcą nasz kraj i ludzi pogrzebać żywcem...
  • Odpowiedz