Wpis z mikrobloga

Takie luźne przemyślenie. Ogólnie głosowałem na KO, bo mam dosyć PiSu i chciałem zmiany władzy, a KO miało największe szanse i jakoś mi po prostu pasowali najbardziej to padło na nich. Nie pamiętam jak było za czasów platformy bo byłem wtedy dzieciakiem i miałem ważniejsze sprawy na głowie np. pograć w piłkę czy cska. Aczkolwiek czytając tag to dziwię się temu przeważającemu optymizmowi, że teraz magicznie wszystko ulegnie poprawie i wgl Pan Bóg przeszedł po Polsce gołą stópką. Zarówno jedna jak i druga partia ma coś za uszami, tylko może na inną skalę. Jak teraz będzie? Idk. Z pewnością PiS przetarł szlaki. Co do rozdawnictwa to nie byłbym taki pewny czy się skończy, a wręcz może się nasilić bo opozycja zauważyła, że jest to pyszna frankfurterka z musztardką dla ludzi. Także grzechem byłoby uciąć socjal po to, żeby PiS mógł znowu go zaproponować za 4 lata i wygrać. Pztm rząd składający się z KO+3D+Lewica i Dudu jako prezydent to może być jedna wielka kłótnia. Moje osobiste zdanie: Fajnie, że zmieniaja się świnie przy korycie, myślę, że to zdrowsze niż rządy jednej partii przez 12 lat, pewnie naprawia TVP, praworządność i aborcję, ale nie byłbym taki pewny tej reszty. Odrazu odpowiadam na pytanie, to czemu głosowałeś na KO? A jaka była alternatywa? XD Konfa?
#tusk #wybory
  • 33
@Maklerino1244: Gorzej być nie może, no chyba, że brauny i korwiny by się dorwały do władzy. A Platforma starała się nie ruszać bardzo gospodarki. Nie było wrzutek, że w ustawie o pojeniu koni wrzucamy przepis, że rząd może wydawać pieniądze na dotowanie swoich fundacji. Nie było anulowania głosowania, bo przegrywamy. Za to Witek powinna trafić pod trybunał stanu. Tusk wywodzi się ze środowisk liberalnych, a nie etatyzm i państwo ma sterować
. Nie pamiętam jak było za czasów platformy bo byłem wtedy dzieciakiem i miałem ważniejsze sprawy na głowie np. pograć w piłkę czy cska. Aczkolwiek czytając tag to dziwię się temu przeważającemu optymizmowi, że teraz magicznie wszystko ulegnie poprawie i wgl Pan Bóg przeszedł po Polsce gołą stópką.


@Maklerino1244: A ja pamiętam jak wyglądały rządy PO. Największe afery to były pokroju tego, że Komorowski walnął błąd orograficzny, dziadek Tuska podobno był
Tak tak, wchłonięcie OFE aby uniknąć przkroczenia konstytucyjnego progu zadłużenia


@sedno_: Żadne Państwo nie kupuje swoich obligacji do finansowania emerytur. Zresztą z reformą zgadza się każda partia, nawet PiS który chciał zrobić podobną reformę mimo, że najgłośniej krytykował.

Karuzele VAT i wynikająca z tego luka na grube mld to tylko propaganda.


No i gdybyś interesował się tematem głębiej niż tylko z propagandy PiS to wiedziałbyś, że jeszcze w tym samym roku
@Rasteris: Opisujesz PO takie jakie było kiedyś no i taktycznie omijasz minusy jak afery itd..;)
Ok, zostawmy tamte minusy, ale teraz jest to PO zupełnie inne, o czym świadczy choćby fakt że w KO są zieloni. Stare PO skończyło się wraz z aferą taśmową, gdy Tusk zwiał do Brukseli, później już jest skręt w lewo i zjazd, pani Kopacz jako premier jest przykładem.
A sama pozycja Tuska jaka jest w tym
@Maklerino1244 szczerze to ci powiem jedni i drudzy to bada złodziei i aferzystów...Jarek gadał że rozliczy Tuska i nic a teraz Tusk gada że rozliczy Kaczyńskiego i też będzie nic, zwykła propaganda dla ciemnego ludu. Co do aborcji to nie wiem czy wgl w tej dekadzie to będzie bo w sejmie są konserwy, co do TVP zmienią pracowników na swoich a praworządność będziemy sługami UE i będziemy grzecznie wykonywać wszystko i prosić
@TheDziobaker: Nie wierz w to co Ci Tusk mówi bp wychodzisz na głupka. Luka VAT trwała latami, to Morawiecki natychmiast ją załatał. Może i pracę trwały, pewnie po to żeby sobie trwały. Nic z tym nie robiono. Faktem jest, że to PIS wprowadził i to ich sukces choćbym nie wiem jak zakłamywać rzeczywistość.
Pis bardziej chwalił się jpk i to również było bardzo dobre rozwiązanie. Ktoś coś mówi o skazaniu Tuska
Nie wierz w to co Ci Tusk mówi bp wychodzisz na głupka. Luka VAT trwała latami, to Morawiecki natychmiast ją załatał. Może i pracę trwały, pewnie po to żeby sobie trwały. Nic z tym nie robiono. Faktem jest, że to PIS wprowadził i to ich sukces choćbym nie wiem jak zakłamywać rzeczywistość.


@sedno_: Za pomocą Split Payment który był prawie na ukończeniu gdy PO oddawało władzę.

Pis bardziej chwalił się jpk
Wszystko Tusk zrobił. Sam tymy rencami xD. Jaki pechowiec no, ukradli mu sukces. 8 lat rządziła jego ekipa i nie zdążył wdrożyć.
Niedawno też o 500+ mówił, że to jego pomysl był i no też mu skradli.
Możesz sobie wierzyć w co chcesz ale ja będę miał zawsze bekę z takich jak ty.
Fakt jest taki, że PiS to wdrożył. Zakładając, że rozpoczęcie prac = autorstwo projektu to jedyne czego się dowiadujemy,
@sedno_: Widzę, że stchórzyłeś i mnie nawet nie zawołałeś.

Wszystko Tusk zrobił. Sam tymy rencami xD. Jaki pechowiec no, ukradli mu sukces. 8 lat rządziła jego ekipa i nie zdążył wdrożyć.


Ale wiesz, że podobne problemy z VAT odnotowano wtedy w całej Europie i wszystkie Państwa wdrażały Split Payment i rozwiązania podobne do JPK (SAF-T) mniej więcej w tym samym czasie co Polska? Pierwsze raporty o problemach z EU zaczęły pojawiać
TheDziobaker - @sedno_: Widzę, że stchórzyłeś i mnie nawet nie zawołałeś.
 Wszystko T...

źródło: Screenshot 2023-10-18 at 21.15.51

Pobierz
@sedno_:

Fakt jest taki, że PiS to wdrożył. Zakładając, że rozpoczęcie prac = autorstwo projektu to jedyne czego się dowiadujemy, to ,że uważasz swojego idola Tuska za frajera. Nie robi się takich prezentów oponentom politycznym. Bynajmniej nie uważam aby nim był.


To wtedy byś #!$%@?ł, że Tusk nic nie zrobił. Zrobił - źle, nie zrobił - też źle. Nie masz żadnych argumentów na poparcie swoich poglądów.