Wpis z mikrobloga

Byłem w kinie na "Chłopach", czyli najbardziej blackpillowym polskim filmie tego roku i tak myślę, że jednym z lepszych blackpillowych filmów, które widziałem.

Proszę Państwa, już w pierwszych sekundach tego arcydzieła, w scenie w kościele, reżyser delikatnie przedstawia nam linie szczęk głównych bohaterów. Szeroka i wydatna żuchwa Antka oraz ante face zalotnie uśmiechającej się Jagny, jasno wskazują nam, że oto genetyczni bogowie w Reymontowskich Lipcach. Oj, już od tej sceny wiedziałem, że będzie furczało!

Antek jest synem Boryny, najbogatszego chłopa w całej wsi, który jest wdowcem i szuka dla siebie nowej żony. W oko wpada wpada mu oczywiście Jagna, co prowadzi do głównego konfliktu. Jak myślicie, czy najładniejsza dziewczyna w całej okolicy będzie pożądać podstarzałego Borynę? Oczywiście, że nie, Reymont doskonale znał agepill i blackpill, ba nawet wiedział, co to friendzone! (postać Mateusza)

Powiem wam szczerze, że w czasach szkolnych odrzucała mnie lektura "Chłopów" i to był błąd. Dopiero po obejrzeniu tego filmu, zrozumiałem za co 99 lat temu Władysław Reymont otrzymał literacką nagrodę Nobla. Teraz film jest naszym kandydatem do Oscara i trzymam kciuki, żeby udało mu się dostać do konkursu głównego.

Dla tych, którzy nie znają zakończenia, nie popsuję całej zabawy. Pamiętajcie jednak, że w świecie chłopskich tradycji, wsi przepełnionej ostracyzmem społecznym, hipergamia nie była tak uwolniona jak w dzisiejszych czasach tindera. Zatem na bohaterów działają różne siły, które będą z nimi walczyć. Reymont doskonale zdawał sobie sprawę z ówczesnych realiów tworząc ten tragiczny konflikt. Czy zwycięży #natura?

Niektórych może odrzucać forma w jaką ubrano to dzieło, czyli że film został najpierw nagrany kamerą, a potem przemalowany na tysiącach obrazów. Akcja jednakże jest na tyle dynamiczna, nie ma zbędnych dłużyzn, co sprawia że widz natychmiastowo zostaje pochłonięty przez ten świat. Warstwa wizualna jest tutaj wartością dodana, są sceny, które dodają mistycyzmu całemu dziełu, a w klasycznej wersji filmowej nie sprawdziłyby się. Na uwagę zasługuje także oczywiście świetna ścieżka dźwiękowa i casting głównych bohaterów.

Gorąco polecam się udać do kin, póki jeszcze grają to arcydzieło

Moja ocena 9/10.

Ocena filmweb 8.2/10

#blackpill #film #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #przegryw #chloppill #agepill #friendzone
okrim - Byłem w kinie na "Chłopach", czyli najbardziej blackpillowym polskim filmie t...
  • 6
  • Odpowiedz
@okrim: tak to jest ja się za gowniarza nie czyta lektur ( ͡ ͜ʖ ͡) ja to przeczytałam w gimbazie i było to dla mnie jedna z mocniejszych lektur ale głównie przez scenę z przegrywem anonem kołchoznikiem
  • Odpowiedz
@shinX: kończy się "czekaj waćpan, czyli to koniec dla chłopa?"
"Zawsze był" - z tymi słowami Boryna strzela w kurvinoxa z wideł laserowych.
  • Odpowiedz