Wpis z mikrobloga

  • 0
@WiesniakzPowolania: miałem brać zimówki premium na zimę razem ze stałowkami, ale 2tyg temu trafiłem sarnę która narobiła mi szkód na 5k więc na czymś trzeba uciąć.. Ogólnie auto to zakup tegoroczny dlatego już trochę spłukany.

@Globtroter1985 Opony i tak powinno się wymieniać co 5 lat. Myślisz, że zimówka nie wytrzyma lata przez ten okres czasu?
  • Odpowiedz
@pabisbar zależy od regionu, na Dolnym wielosezon to samobójstwo

A z drugiej strony, kiedyś miałem gruza i kupiłem używane zimówki z bieżnikiem 4x >8 mm i jeździłem bez zmieniania 2.5 roku, 2 zimy wytrzymały i trzeba było zmienić. Nokian WR D4 za 600 zł. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@pabisbar: ogólnie nic nie oszczedzisz. Chyba, że chcesz odłożyc zakup na nastepny sezon. wielosezonówki trzeba zmieniac czesciej. góra co 3 lata. i w kazdym sezonie masz gorsza przyczepność. zimówki latem szybciej zniszczysz bo sa za miekkie. ile na nich pojezdzisz? a #!$%@? wi. jeden pojezdzi dwa lata inny 4 bo kazdy producent ma inny skład mieszanki. zalezy od opony. masz wydac duzo na zimówki premium to kup zestaw tanszych na lato
  • Odpowiedz
@pabisbar jak nie będziesz walczyć ze śniegiem, to kup sobie ten wielosezon, aczkolwiek takie opony nigdy nie zastąpią kompletu letnich i zimowych, a zużyją się szybciej, niż poszczególne komplety
  • Odpowiedz
@pabisbar ja mam Rav 4 z 2017 kupiłem wielosezon bo co sezon rozkładać na aluminowych felgach to też jest wydatek. Na spokojnie wielosezon wystarcza raz do roku gdzieś polecimy do
karpacza czy tam
innych miejscowości ale bez problemu daje radę
  • Odpowiedz
@pabisbar: Stacjonuję w Szczecinie. Od 6 lat wielosezon. Najpierw w c3, obecnie Scenic. Żadne premium, półka budżetowa. Do kręcenia się po mieście i okolicach w 100% spełniają moje potrzeby. Również wypady w Karkonosze na sylwestra. Zabrałem ze sobą łańcuchy - ale zupełnie niepotrzebnie, bo sobie poradziły bez problemu.
Obecny komplet ma niecałe trzy lata i 60 tysięcy kilometrów za sobą.
Przy moich przebiegach sensownym wyborem jest wielosezonowa opona, bo zmienię ze
  • Odpowiedz
@red7000: Ja na wielosezonie bez problemu przejeżdżam przez śnieg po same progi.
Trzeba tylko wybrać agresywny bieżnik bo niektóre wielosezony wyglądają jak opony letnie.
  • Odpowiedz