Wpis z mikrobloga

Pytanie do aktu notarialnego. Czy na akcie wpisuje się do ilu dni sprzedający ma dostać pieniądze? Wpisuje się tam dni robocze czy ogólnie dni? Bo na grupach zalecali 2 tygodnie, a większość pisze, że im się udało na styk z wypłata do tego czasu. Ewentualnie jeżeli ta datą przekroczy załóżmy 2 dni to sprzedający może wnosić o jakieś odszkodowanie czy akt już jest nie wazny?
#kredyt2procent
  • 9
Czy na akcie wpisuje się do ilu dni sprzedający ma dostać pieniądze?


@G123: Tak

Wpisuje się tam dni robocze czy ogólnie dni?


@G123: Mogą to być dni kalendarzowe lub robocze w zależności od woli stron umowy.

Ewentualnie jeżeli ta datą przekroczy załóżmy 2 dni to sprzedający może wnosić o jakieś odszkodowanie czy akt już jest nie wazny?


@G123: Umowa przeniesienia własności nie może być warunkowa, dlatego nawet jak nie
@marcpol: A mam pytanie, jak to z reguły się załatwia? Mieszkanie przekazuje się w dniu podpisania aktu notarialnego czy po wypłacie kredytu przez bank?
@marcpol: A mam pytanie, jak to z reguły się załatwia? Mieszkanie przekazuje się w dniu podpisania aktu notarialnego czy po wypłacie kredytu przez bank?


@bllc: Zależy to tylko od uzgodnień stron, wydanie może być nawet przed umową sprzedaży, zwykle jednak odbywa się to po dokonaniu płatności.
@G123: zobacz czy w umowie kredytowej masz 2 transzę wypłaty, czy jedną.
Pekao SA wymaga 14 dni kalendarzowych na wypłatę pierwszej transzy oraz kolejne 4 dni kalendarzowe od momentu złożenia dokumentów na wypłatę 2 transzy.

Aktualnie jestem właśnie w takiej sytuacji, gdzie czekam na wypłatę, a sprzedający mi tam narzeka że jak nie dostanie kasy z obydwu transz do końca miesiąca to umowa jest nieważna xd

@marcpol Pozwolę sobie zapytać, bo
Czy sprzedający ma jakąkolwiek podstawę by żądać odzyskania praw własności mieszkania?


@Gieremek: Nie, umowa przeniesienia własności nie może być warunkowa, dlatego nawet jak nie zapłacisz za nieruchomość to będziesz jej właścicielem. Oczywiście sprzedający może naliczać odsetki, próbować dochodzić środków z tej nieruchomości na podstawie 777 kpc, złożyć powództwo na drodze cywilnej o odszkodowanie itp.