Wpis z mikrobloga

Czy jestem w stanie cokolwiek zdziałać w związku z biegającymi gówniarzami w mieszkaniu nade mną? Byłem porozmawiać z rodzicami, zacząłem od tego, że wiem, że małe dzieci ciężko upilnować i też potrzebują gdzieś ten upust energii dać, ale no #!$%@? co 2godziny robią jakieś sprinty w mieszkaniu od jednego końca do drugiego przez jakieś 30 min dopóki się nie zmęczą. Zaczynają od 6.30-7 rano. W pracy jak jestem na słuchawkach to nawet koledzy słyszą "co się tak tłucze" xD

Rodzic mnie przeprosił i że rozumie i 10 min po naszej rozmowie gówniak znowu zaczął sprinty. Nie wiem kto gorszy, czy patomatka która Ci odpowie tekstem "#!$%@?, to są dzieci i trzeba się z tym liczyć mieszkając w bloku" czy ktoś kto przeprasza, sympatycznie rozmawia, a i tak ma #!$%@? na Ciebie i nawet nie zwróci uwagi.

Mam czekać aż dorosną? ()

#zalesie #mieszkanie #patologiazewsi #patologiazmiasta
  • 72
@Someguy3517372: Uwielbiam te problemy wykopków. Wybudowałem się koło lotniska i latają samoloty, wybudowałem się koło pola i kombajn się tłucze, mieszkam w bloku i mi śmierdzi jak sąsiad pali kiepa, mieszkam w bloku i nie mogę spać w pt bo ktoś robi melo, mieszkam w bloku i dzieci drą mordę, mieszkam w bloku i pies szczeka. Czekam, aż się trafi - mieszkam na kompletnym zadupiu i pogotowie jedzie do mnie już
ze co ? dzieci będą chodziły w kapciach na paluszkach ? są u siebie, grasują od 6:30

widziały gały co brały.


jak nie chcesz mieć sąsiadów kup sobie wolnostojący dom.

@msr99: są u siebie, ale żyją we wspólnocie. Gdyby OP budził waflokruchy swoim glośnym zachowaniem to pewnie narracja byłaby inna xD

Może jednak typ z #!$%@? dziećmi powinien się przeprowadzić do domu skoro nie potrafi żyć nieinwazyjnie ze społeczeństwem?Twoje rozwiązanie można
@Someguy3517372: zadzwoń po policję, za zakłócanie spokoju jest grzywna lub areszt, przepis obowiązuje całą dobę. Ja kilka razy wzywałem jak gnoje piłowały ryje pod oknem, a rodzice mnie zbyli "bo one się tylko bawią".

Działa świetnie na takich co dają rady w stylu "wyprowadź się" albo zasłaniają się "ciszą nocną".

Nagraj hałas i przynajmniej jedną rozmowę z rodzicami, policja zapyta czy próbowałeś załatwić sprawę polubownie.

@msr99 @jednorazowka
przepraszam, ale właściwie CZEGO OCZEKUJESZ ???


@msr99: że rodzice zaczną wychowywać swoje dzieci

Ich prawo do zabawy nie jest ponad prawem OPa do spokoju we własnym mieszkaniu. To one hałasują, nie on.

@Someguy3517372 jeśli rozmowa nie pomaga to:
- policja i art 51 KW (w polskim prawie nie ma ciszy nocnej, nie można hałasować przez cały dzień)
- pozew cywilny art 144 KC

Możesz też zamówić sobie ekipę żeby sprawdziła jak
@msr99: Że dywan albo porządną podłogę sobie ktoś zrobi. Tak samo jak oczekuję wyciszonego pomieszczenia u kogoś grającego na instrumencie. Generujesz hałas to coś z tym zrób a nie zakłócasz ludziom życie.


@dran2: ale to ty masz problem :)

cisza nocna jest respektowana
Jeżeli jesteś tym typem rodzica lub się z nim utożsamiasz to #!$%@? ci w plecy xD


@skarpetyodyna: jakbys przeczytał, to byś wiedział ze wybrałem opcje : dom wolnostojący.
nie mam czasu użerać się z debilami, mam swój ogródek w którym nikt nie sra oprócz mnie.

a dzieci mogą biegać..

wniosek wg mnie jest taki ze #!$%@? im zrobi.
policję wezwie i co ? no są dzieci. muzyka nie gra.

Wes pod
ale to ty masz problem :)


@msr99: O, gdyby jakiś tatusiek mi tak z uśmiechem powiedział to poszedłbym na wojnę.

cisza nocna jest respektowana


@msr99: I wygrałbym bo już wiedziałbym że gadam z głąbem. Nie jest bo nie ma czegoś takiego. Jest zakłócanie spokoju i może wystąpić zarówno w dzień jak i w nocy.
@Someguy3517372 jeśli rozmowa nie pomaga to:

- policja i art 51 KW (w polskim prawie nie ma ciszy nocnej, nie można hałasować przez cały dzień)


a co to jest "hałasowanie" ? BIEGANIE ???

- pozew cywilny art 144 KC


@Xuzoun: życzę powodzenia.

proces ~5 lat.

w tym czasie dzieciaki urosną i nie będą biegac
ale koszty poniesie OP
ale to ty masz problem :)


Ale to ty go powodujesz

cisza nocna jest respektowana


@msr99: masz napisane w dwóch komentarzach wyżej, włącznie z moim, w którym byłeś oznaczony, że w prawie nie ma terminu "cisza nocna", zakaz hałasowania i zakłócania spokoju obowiązuje całą dobę, można wezwać policję na szczekającego kundla albo wrzeszczące i biegające bachory, sprawdzone przeze mnie, działa.

https://wykop.pl/wpis/73302687/czy-jestem-w-stanie-cokolwiek-zdzialac-w-zwiazku-z#258818749
a co to jest "hałasowanie" ? BIEGANIE ???


@msr99: tak, każda czynność która jest związana z hałasem jak np.:
- bieganie po podłodze która jest wykonana niezgodnie ze sztuką (brak pływającej podłogi, brak podkładu wyciszającego pod panele)
- głośne słuchanie muzyki
- remont
- ujadający pies
i wiele innych.
Nie na znaczenia jakie jest źródło hałasu - decybele od biegającego bombelka są tak samo uciążliwe jak od Seby puszczającego disco polo