Wpis z mikrobloga

Mam h115i z 5800x3d i teraz będę wkładał 7800x3d. Będzie to pasowało? Bo ostatnio nie zagłębiałem tematu, a widzę, że przy nowych intelach do starych aio trzeba było jakieś śrubki montażowe od corsaira zamawiać.
#pcmasterrace #amd
  • 7
@Piterko: 10s gugla:
Yes, the AMD AM5 motherboard socket uses the same CPU cooler bracket size as the AM4 socket. This means that if you already have a CORSAIR cooler attached to an AM4 motherboard, you do not need to purchase new brackets or replace your cooler when upgrading your system to the new AM5 platform.
  • 0
Yes, the AMD AM5 motherboard socket uses the same CPU cooler bracket size as the AM4 socket. This means that if you already have a CORSAIR cooler attached to an AM4 motherboard, you do not need to purchase new brackets or replace your cooler when upgrading your system to the new AM5 platform.


@ReeceWithouterpoon: Chciałem się upewnić bo właśnie jak na szybko googlowałem to mi coś wyskoczyło, że nie każde chłodzenie
@kilo_wody_pod_stopa: to przez to że backplate jest częścią mocowania socketu AM5, nie? ale rozstaw i gwint śrub taki sam, nie bo w sumie od am4 mało co się klipsami przyczepia a same zaczepy są po to żeby backplate nie odpadł:P na mój gust wszystko co się przykręcało też będzie pasować
@maniel: Wszystko jest wyjaśnione w nitce na reddicie. Plastikowe zaczepy niczego nie trzymają jak to napisałeś, stockowy backplate AM4 i plastikowe brackety z zaczepami trzymają się na śrubach UNC #6-32. Niektóre coolery do montażu wykorzystywały swój autorski backplate, a tam mogły być śrubki w systemie metrycznym i wtedy dupa, nie zamontujesz. Dodatkowo backplate z AM4 nie przełożysz do AM5, bo retention mechanism AM4 nie ma żadnego wzmocnienia, a w AM5 jest
kilowodypod_stopa - @maniel: Wszystko jest wyjaśnione w nitce na reddicie. Plastikowe...

źródło: amd04

Pobierz