Wpis z mikrobloga

Czy może mi ktoś wyjaśnić, skąd bierze się krytyka polityki 500+ czy innego 800+?

Przecież pieniądze na dzieci w krajach cywilizowanych są normą. Natomiast w #tymkraju wmawia nam się, że te, tak naprawdę ochłapy (w porównaniu np. z Danią), to jakieś „rozdawnictwo” XD
W Polsce nie ma żadnego rozdawnictwa. To, co ludzie zaczęli dostawać, to tak naprawdę grosze.

Nie głosowałem na PiS, ale jedną z dobrych rzeczy, którą zrobił, jest to, że w tym względzie wprowadził do Polski jakąś normalność w postaci transferów socjalnych. I przyzwyczaił do nich ludzi. Teraz każda próba ich likwidacji będzie politycznym samobójstwem. I słusznie.

Sam nie będę miał dzieci, bo jestem gejem, ale nie widzę powodu, czemu ktoś miałby odbierać rodzinom pieniądze. W Europie Zachodniej, takich Niemczech, byłoby nie do pomyślenia, żeby ktoś na serio rozważał tak kretyński pomysł odbierania komuś zasiłków socjalnych, a zwłaszcza na dzieci.

#polityka #bekazlewactwa #bekazprawakow
( #bekazpisu - dla zwiększenia zasięgu)
  • 31
@SzycheU: Nie ma takiej magii, że nagle wskoczy w górę jak już od dłuższego czasu jesteśmy w niżu demograficznym. Okresu 2020-2022 nawet nie ma co komentować, bo to nie były normalne czasy.
@prawilnik: Tylko w niemczech minimalna to 2016 euro a kindercostam to 250 euro na dziecko czyli 12,4% minimalnej, u nas obecnie to 13.5% ale będzie ponad 22% minimalnej, gdzie jesteśmy biedniejszym krajem. I ciekawostka inflacyjna: w momencie wprowadzenia 500+ to było 27% minimalnej
@AlexBrown: do 3 punktów kolegi wyżej jeszcze bym dodał, że:
4. transfery socjalne w obecnej formie wypychają z rynku pracy pracowników tym samym przyczyniając się do spowolnienia rozwoju gospodarczego kraju ( w formie ulgi podatkowej od dochodowego było by zdecydowanie lepiej)
Przecież pieniądze na dzieci w krajach cywilizowanych są normą.


@AlexBrown: Nie obaz sie ale albo jestes glupi albo trolujesz.

Osobiscie jestem zaciekly przeciwnikiem lewactwa i socjali. Ale zdaje sobie strawe ze polityka "prodzietnosciowa" jst wazna i potrzebna.

Rozdawanie pieniedy nie ma z tym nic wspolnego. Od rodawania pieniedy nie rodi sie wiecej dieci CO DOBITNIE POKAZUJA STATYTYKI. Ten programnie dziala na dietnosc. Chocbys nie wem jakie fikolki robil t tego nie
  • 1
@gorzki99
Nie było w ogóle mowy w moim komentarzu o tym, że to polityka prodzietna. 500+ nie ma być zachętą do tego, żeby rodzić więcej dzieci (choć może taką być), ale ma dawać pomoc rodzinom, które te dzieci już mają.
Skąd w ogóle przekonanie, że te pieniądze idą na harnasia dla karynki i sebusia?

@SzycheU poproszę o jakieś podstawy dla twierdzenia:

2. wykorzystywanie ich przez patologię przepijającą ten dodatek
  • 0
@tomo1111 @wladca_kurczakow @justice_league

Dlaczego ciągle powtarza się mit, że zasiłki socjalne przyczyniają się do inflacji? I dlaczego ignoruje się fakt, że pomoc socjalna w Polsce w odniesieniu do naszego PKB jest o wiele niższa niż w normalnych krajach?

500+ istniało 4 lata przy inflacji 3%. Inflacja jest zjawiskiem powszechnym w Europie i zaczęła się w tym samym czasie.

Pech chciał, że ostatnio oszacowano udział rozmaitych czynników inflacyjnych. Okazało się, że za wzrost
@tomo1111: @AlexBrown: nie stać nas również na tak tragiczną demografię, a to odczujemy już szybciej niż później

Samo 500+ jak widać nie poprawia wskaźnika urodzeń, ale myślę że może być jedną ze składowych tego co może to poprawić

Do tego dostęp do żłobka, normalna kontrola ciąży przez lekarza a nie prokuratora, większe bonusy dla rodzin z dziećmi/dużych rodzin, refundacja invitro. Sami się nowi obywatele jak widać nie zrobią, a utrzymywać
@bzyku95:

nie stać nas również na tak tragiczną demografię


To fakt, ale 500+ tego nie zmieni. Lata wpajania kobietom że są wyzwolone i mają robić kariery, a nie pchać się w dzieci zrobiły swoje. Obrzydzanie ludziom zakładania rodzin, promowanie homoseksualizmu i LGBT jako nowej mody. Rozwiązłość seksualna wśród młodych jest aktualnie powodem do dumy. Dodatkowo żeby pozwolić sobie na mieszkanie i godne życie musisz być albo programistą, albo robić karierę między
@SzycheU: jak ktoś przepija to większość kasy wraca do państwa w VAT i akcyzie na alko, gorzej jak przejedza bo jest 0% VAT na jedzenie na razie... koszty programu socjalnego masz na myśli to, że trzeba tą kasę dać tym ludziom? Ale to jest znakomity sposób na przyspieszenie gospodarki w normalnym kraju, niestety w nienormalnym takim jak Polska, gdzie kryzys inflacyjny wisi na włosku bo mamy slaby bufor finansowy to może
@AlexBrown: dlatego głosowałem na lewicę. Planuje mieć dzieci a takie 800 PLN w miesiącu to dodatkowy zastrzyk gotówki do budżetu domowego. Zresztą bardzo przydatny w dzisiejszych czasach w których inflacja powoduje taki szybki wzrost cen.

Btw. Już w swoim życiu słuchałem dużo ekspertów nas temat dzietności w Polsce. I nadal nie jestem w stanie dostrzec przyczyny tego stanu rzeczy.
@AlexBrown: Głównie z korwinizmów.

Program 500+ znacznie zredukował liczbę dzieci żyjących w skrajnej biedzie.

W sumie dzietności nie poprawił, ale to nie jest jakieś wielkie odkrycie, że programy socjalne nie zwiększą dzietności.

Dodatkowo 500+ nie jest odpowiedzialne za inflacje.
@AlexBrown: ja np jestem fanem ulg podatkowych a nie rozdawnictwa pod pozorem "rząd wam daje!" . Obniżyć pit dla rodziców, zmniejszyć albo wyzerować VAT na produkty dla dzieci, dofinansować lepiej szkoły i przedszkola a w dłużej perspektywie dzietność się poprawi. Demografia leci w dużej mierze dlatego że ludzi nie stać i boją się mieć dzieci, 500zl wiele nie zmienia.